UNEC-in kitabxana sistemi modernləşəcək
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) kitabxana sistemi müasir standartlar səviyyəsində qurulacaq. Bu sahədə Türkiyənin Bilkənt Universiteti UNEC-ə dəstək olacaq. Bununla bağlı Türkiyəyə səfəri çərçivəsində UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla Bilkənt Universitetin rektoru, professor Abdullah Atalar arasında razılıq əldə olunub.
Razılaşmaya əsasən, Bilkənt Universiteti bu sahədə öz təcrübəsini UNEC ilə paylaşacaq. Bilkent Universiteti ilə UNEC arasında MBA üzrə ikili diplom proqramının təşkili, tələbə və müəllim mübadiləsinin aparılması da mümkün olacaq.
Qeyd edək ki, Bilkənt Universiteti Türkiyənin ən böyük və modern universitet kitabxanasına malikdir.

UNEC Library System will be Modernized
Library System of UNEC will be modernized the library system of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) will be set up in the level of modern standards. The Bilkend University of Turkey will support UNEC in this area. In this regard, the agreement between Professor Adalat Muradov and Bilkend University’s Rector, Professor Abdullah Atalar has been achieved within the UNEC Rector trip to Turkey.
Bilkend University will share its experience with UNEC according to the agreement. The implementation of the dual diploma program on MBA, student and teaching staffs’ exchange will also be available between Bilkend University and UNEC.
It should be noted, Bilkend University has the largest and most modern university library system in Turkey.