UNEC-in kitabxanasından kitab tövsiyəsi
UNEC-in kitabxanası “Həftənin kitabı” layihəsində Söhrab İsayevlə Səbuhi Tanrıverdiyevin “İqtisadi hüquq” dərsliyini təqdim edir.
2013-cü ildə nəşr olunan dərs vəsaitində iqtisadi münasibətlər sistemində hüquq, iqtisadi hüququn mənbələri və normativ-hüquqi bazası, iqtisadi hüquqda müqavilə münasibətləri, rəqabət hüququ, maliyyə hüququnun əsasları, vergi hüququ, bank hüququ, sahibkarlığın hüquqi əsasları, aqrar hüququ, enerji hüququ, kommersiya hüququ, informasiya hüququ, nəqliyyat hüququ, gömrük hüququ və beynəlxalq iqtisadi hüquq əhatə edilib.
Qeyd edək ki, “Həftənin kitabı” layihəsinin məqsədi UNEC-in müəllim və tələbələrini zəngin kitabxana fondu ilə tanış etməkdir. Layihə çərçivəsində oxuculara hər həftə bir kitab təqdim olunur.

Книга, рекомендованная библиотекой UNEC
Библиотека UNEC в проекте «Книга недели» представляет учебник Сохраба Исаева и Сабухи Танрывердиева.
В учебное пособие, изданное в 2013 году, включены правовые, экономико-правовые источники  и нормативно-правовая база экономических отношений, договорные отношения в экономическом праве,  конкурентное право, основы финансового права, налоговое право, банковское право, правовые основы предпринимательства, аграрное право, энергетическое право, коммерческое право, информационное право, транспортное право, таможенное право и международное экономическое право.
Следует отметить, что целью проекта «Книга недели» является ознакомление преподавателей и студентов с богатым фондом библиотеки. В рамках проекта читателям еженедельно представляется одна книга.