UNEC-in magistrı qaliblər sırasında
1abc3Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş “Vergilər” mövzusunda 11-ci olimpiadanın yekun mərhələsi keçirilib.
Ölkənin 17 ali məktəbinin 300-dən yuxarı tələbə və magistrının iştirak etdiyi yarışmanın qalibləri sırasında UNEC-in magistri Vəliyev Aqil Etibar oğlu da var.
Olimpiadanın təşkilində əsas məqsəd ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrin vergi sahəsində biliklərinin artırılması, bilik səviyyəsi yüksək olan tələbələrin müəyyən edilməsi, gələcəkdə vergi sahəsi üzrə mütəxəssislərin yetişdirilməsi üçün zəmin yaradılmasından ibarət olub.
Tədbirdə UNEC eksperti, Elm şöbəsinin müdiri, prof. Zahid Məmmədov da iştirak edib.
“Vergi sistemində aparılan islahatlarda ali təhsil müəssisələrinin rolu” mövzusundə keçirilən konfransda prof. Z.Məmmədov  “Vergi sistemində aparılan islahatlarda UNEC təcrübəsi” mövzusunda məruzə edib. Məruzə yüksək maraqla qarşılanıb.
Prof. Zahid Məmmədov  konfrans haqqında ölkənin media qurumlarına, o cümlədən AzTV, Lider TV, Xəzər TV və ARB kanallarına müsahibə verib.

Магистр UNEC в числе победителей
В Учебном центре Министерства налогов состоялся итоговый этап 11 олимпиады на тему «Налоги», посвященной памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева.
В числе победителей соревнования с участием свыше 300 студентов и магистров 17 высших учебных заведений, магистр UNEC Велиев Агиль Этибар оглы.
Основной целью в организации олимпиады является повышение знаний студентов в сфере налогов, определение студентов с высоким уровнем знаний, создание почвы для воспитания специалистов в сфере налогов.
В мероприятии принял участие эксперт UNEC, заведующий Научным отделом проф.Захид Мамедов.
На конференции, состоявшейся на тему «Роль предприятий высшего образования в реформах налоговой системы», проф. Захид Мамедов выступил на тему «Опыт UNEC в реформах налоговой системы». Доклад был заслушан с большим интересом.
Проф. Захид Мамедов по поводу конференции дал интервью медиа структурам страны, в том числе телеканалам AzTV, Lider TV, Xəzər TV и ARB.