UNEC-in magistrı qaliblər sırasında
1abc3Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş “Vergilər” mövzusunda 11-ci olimpiadanın yekun mərhələsi keçirilib.
Ölkənin 17 ali məktəbinin 300-dən yuxarı tələbə və magistrının iştirak etdiyi yarışmanın qalibləri sırasında UNEC-in magistri Vəliyev Aqil Etibar oğlu da var.
Olimpiadanın təşkilində əsas məqsəd ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrin vergi sahəsində biliklərinin artırılması, bilik səviyyəsi yüksək olan tələbələrin müəyyən edilməsi, gələcəkdə vergi sahəsi üzrə mütəxəssislərin yetişdirilməsi üçün zəmin yaradılmasından ibarət olub.
Tədbirdə UNEC eksperti, Elm şöbəsinin müdiri, prof. Zahid Məmmədov da iştirak edib.
“Vergi sistemində aparılan islahatlarda ali təhsil müəssisələrinin rolu” mövzusundə keçirilən konfransda prof. Z.Məmmədov  “Vergi sistemində aparılan islahatlarda UNEC təcrübəsi” mövzusunda məruzə edib. Məruzə yüksək maraqla qarşılanıb.
Prof. Zahid Məmmədov  konfrans haqqında ölkənin media qurumlarına, o cümlədən AzTV, Lider TV, Xəzər TV və ARB kanallarına müsahibə verib.

Graduate Student of UNEC among the winners
The final of 11th Olympiad on “Taxes” dedicated to the National Leader Heydar Aliyev’s memory has been held in the Training Center of the Ministry of Taxes.
UNEC’s graduate student Veliyev Agil Etibar oghlu is also among the winners of the competition attended by more than 300 undergraduate and graduate students of 17 higher education institutions of the country.
The Olympiad was targeted in increasing students’ knowledge majoring in taxes, exposing the students with high level of knowledge and the creation of a foundation for the training of specialists in the field of taxes.
UNEC expert, Director of UNEC’s Science Department, Prof. Zahid Mammadov participated in the event.
Prof. Z.Mammadov made a report on “UNEC Experience in the reforms carried out in Tax System” within the conference held on “The Role of Higher Education Institutions in the reforms conducted in Tax System”. The report was of great interest.
Prof. Zahid Mammadov gave an interview an interview about the conference to Media, including AzTV, Leader TV, Khazar TV and ARB Channel.