“Heydər Əliyev İli” çərçivəsində təşkil olunan respublika olimpiadasında müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən 203 tələbə iştirak edib. İştirakçılar olimpiadada təhsil dövründə qazandıqları statistik bilik və bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
203 tələbə arasından UNEC-in “Marketinq” ixtisası üzrə 2-ci kurs magistrantı olan Yaqut Topçubaşova qalib olub.
Qeyd edək ki, Yaqut Topçubaşovaya “Biznes və iqtisadiyyat üçün statistika” fənnini “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müəllimi Cəmilə Musayeva tədris edir.

Магистр UNEC стала победителем «Олимпиады по статистике» в республике
Магистр Школы бизнеса (MBA) UNEC Ягут Топчубашова заняла 1 место на «Олимпиаде статистики», организованной Государственным комитетом статистики.
В республиканской олимпиаде, организованной в рамках «Года Гейдара Алиева», приняли участие 203 студента различных высших учебных заведений. На олимпиаде участники продемонстрировали статистические знания и навыки, полученные во время учебы.
Среди 203 студентов победила магистрант 2-го курса UNEC по специальности «Маркетинг» Ягут Топчубашова.
Отметим, что дисциплину «Статистика для бизнеса и экономики» Ягут Топчубашовой преподает преподаватель кафедры «Управление бизнесом» Джамиля Мусаева.