UNEC-in məktəblilərlə görüşü başa çatıb
Martın 1-dən etibarən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşları universitetə savadlı gənclərin cəlb edilməsi məqsədi ilə Bakının aparıcı məktəblərinə səfər edərək, yuxarı sinif şagirdləri ilə görüşüb.
Layihə çərçivəsində Bakının Səbail rayonunda yerləşən 2 saylı texniki humanitar lisey, 7 saylı tam orta məktəb, 160 saylı klassik gimnaziya, Nəsimi rayonu 1, 54, 240, 159 saylı tam orta məktəblər və 16 saylı texniki-humanitar lisey, Yasamal rayonu 21, 167, 158, 13, 53 saylı tam orta məktəblər, Xətai rayonu 147 və 27 saylı tam orta məktəblər, Nizami rayonu 32 və 220 saylı tam orta məktəblər, Nərimanov rayonu məktəb-lisey kompleksi, 258 saylı tam orta məktəb və “İstək” liseyi olmaqla 20 təhsil ocağına səfərlər təşkil edilib.
Görüşlərdə şagirdlərə UNEC haqqında ətraflı məlumat verilib, tətbiq olunan yeniliklərdən danışılıb. Bildirilib ki, UNEC regionun ən böyük iqtisadyönümlü universiteti olmaqla yanaşı, həm də Azərbaycanın Rusiyada filialı olan yeganə ali təhsil müəssisədir. Burada təhsil 4 dildə – Azərbaycan, rus, ingilis və türk dillərində aparılır. UNEC tələbə sayına görə ölkənin ən böyük ali təhsil ocağıdır.
Şagirdlər universitetdə fəaliyyət göstərən SABAH Qrupları, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin bakalavr diplomunu UNEC-də əldə etmək imkanını xüsusi maraqla qarşılayıb. Əlaçı tələbələr üçün nəzərdə tutulan daxili təqaüd proqramları da məktəblilərin diqqətinə çatdırılıb.
Şagirdlərə UNEC haqqında ətraflı məlumatı əks etdirən bukletlər paylanıb və tanıtım videoçarxı nümayiş etdirilib, məktəbliləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Завершилась встреча UNEC со школьниками
С  1 марта сотрудники Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) с целью привлечения грамотной молодежи в университет, посетив ведущие школы города Баку, провели встречи со старшеклассниками.
В рамках проекта были организованы визиты в 20 учебных заведения, включая  технический гуманитарный лицей № 2, среднюю полную школу № 7, классическую гимназию № 160 Сабаильского района, полные средние школы № 1, 54, 240, 159 и № 16 технико-гуманитарный лицей Насиминского района, полные средние школы № 21, 167, 158, 13, 53 Ясамальского района, полные средние школы № 147 и 27 Хатаинского района, средние полные школы № 32 и 220 Низаминского района, комплекс школ-лицеев Наримановского района, полную среднюю школу № 258 и лицей “İstək” города Баку.
На встречах ученикам была дана подробная информация об UNEC и применяемых новшествах. Было отмечено, что UNEC наряду с крупнейшим университетом экономического профиля региона,  также является единственным высшим учебным заведением Азербайджана с филиалом в России. Здесь обучение проводится на 4 языках – азербайджанском, русском, английском и турецком языках. По числу студентов UNEC является самым крупным учебным заведением страны.
Ученикам были розданы буклеты с подробной информацией об  UNEC и продемонстрирован ознакомительный видеоролик, были освещены интересующие школьников вопросы.