UNEC-in məzunu şəhid Fərhad Fərhadlının diplomu ailəsinə təqdim olundu
UNEC-in məzunu, Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalan Fərhad Fərhadlının ailəsi ilə UNEC-də görüş keçirilib.
İlk öncə şəhidin ailəsi ilə birlikdə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Rüfət Süleymanlı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri İlkan Əliyev və fəal tələbələr UNEC-in şəhid məzun və tələbələrinin xatirəsinə ucaldılan Memorial-Xatirə Kompleksinin qarşısına gül dəstələri düzərək, şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov şəhidin valideynləri ilə görüşərək, Fərhad kimi qəhrəmanların xatirəsinin universitetimiz tərəfindən daim əziz tutulacağını, onların valideynlərinin, ailələrinin hər zaman UNEC ailəsinin bir üzvü kimi, diqqət və qayğı ilə əhatə olunacağını deyib.
Sonra Ədalət Muradov Fərhad Fərhadlının diplomunu valideynlərinə təhvil verib.
Xatırladaq ki, Fərhad Fərhadlı 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistanın işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi üçün başlanan Vətən müharibəsində iştirak edib. Oktyabrın 20-də isə Cəbrayıl uğrunda gedən döyüşlərdə yaralı əsgərləri xilas edən zaman qəhrəmalıqla şəhid olub.
Ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif olunub.

The diploma of martyr Farhad Farhadli, a graduate of UNEC, was presented to his family
A meeting was held at UNEC with the family of Farhad Farhadli, a graduate of UNEC, who was martyred in the Patriotic War.
First of all, together with the family of the martyr, the Chairman of the Trade Union Committee Rufat Suleymanli, the Chairman of the Student Trade Union Committee Ilkan Aliyev and active students laid flowers in front of the Memorial-Commemorative Complex erected in memory of the martyred graduates and students of UNEC and honored the dear memory of the martyrs.
Rector of UNEC Professor Adalat Muradov met with the parents of the martyr and said that the memory of heroes like Farhad will always be cherished by our university, and their parents and families will always be surrounded with attention and care as a member of the UNEC family.
Then Adalat Muradov handed over Farhad Farhadli’s diploma to his parents.
It should be recalled that Farhad Farhadli took part in the Patriotic War started on September 27, 2020 by the Armed Forces of Azerbaijan for the liberation of the territories under the occupation of Armenia. On October 20, he was heroically martyred while rescuing wounded soldiers in the battles for Gabriel.
After his death, he was awarded the “For the Motherland”, “For the Liberation of Khojavendin”, and “For the Liberation of Fuzuli” medals.