22 SENTYABR 2017 | VIEWS:
Səfər çərçivəsində UNEC əməkdaşları Siegendə keçirilən IECER-2017 “XV Sahibkarlıq Tədqiqatları üzrə Avropa Fənlərarası Konfransı”na (15th Interdisciplinary European Conference on Entrepreneurship Research) qatılıblar. Azərbaycanla yanaşı Almaniya, Fransa, Portuqaliya, Niderland, İngiltərə və digər ölkələrin nümayəndələrinin qatıldığı konfransda akademik sahibkarlıq, karyera imkanlarının yaxşılaşdırılması, innovasiyalar və digər mövzular üzrə məruzələr dinlənilib, müzakirələr keçirilib. Panel iclaslarında çıxış edən UNEC nümayəndə heyətinin üzvləri kiçik sahibkarlıq, ailə biznesi, sahibkarlıqda gender bərabərliyi və innovasiyanın tətbiqində Azərbaycan təcrübəsindən bəhs ediblər. Azərbaycan Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafında vətəndaşların fəal iştirakına, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına, əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılmasına və rəqabətqabiliyyətli ailə təsərrüfatlarının formalaşdırılmasına dəstək məqsədilə yaradılan ASAN ABAD mərkəzləri barədə məlumat veriib. Bildirilib ki, ABAD-ın fəaliyyətinin prioritet istiqamətləri dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığı və kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən ailə bizneslərinə dəstək göstərməkdir.
Konfransda UNEC-in Beynəlxalq əməkdaşlıq, Maliyyə və təminat departamentlərinin, Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin, Beynəlxalq iqtisadiyyat və Marketinq kafedralarının, SABAH mərkəzinin nümayəndələri iştirak ediblər.

Делегация UNEC на международной конференции о центрах ABAD
В рамках визита сотрудники UNEC приняли участие в состоявшейся в Зигене «XV Европейской междисциплинарной конференции по исследованию предпринимательства IECER-2017 “(15th Interdisciplinary European Conference on Entrepreneurship Research). В  конференции, в котором  наряду с  Азербайджаном приняли участие представители Германии, Франции, Португалии, Нидерландов, были заслушаны доклады по вопросам академического предпринимательства, улучшения карьерных возможностей, инновации, проведены обсуждения.  Члены делегации UNEC, выступившие на панельных сессиях,  рассказали об опыте Азербайджана в малом предпринимательстве, семейном бизнесе, применении в предпринимательстве гендерного равенства и инновации.  Была представлена информация о центрах ASAN ABAD, созданных в целях оказания поддержки в активном участии граждан в социально-экономическом развитии Азербайджанской Республики, развитии малого и среднего предпринимательстьства, повышении уровня занятости населения и формировании конкурентоспособного семейного хозяйства.  Было отмечено, что приоритетными направлениями деятельности ABAD являются оказание поддержки семейному бизнесу, проявляющему деятельность в сфере  декоративно-прикладного народного промысла и сельского хозяйства.
В конференции приняли участие представители департаментов Международного сотрудничества и Финансов и обеспечения, Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования, кафедр Международной экономики и Маркетинга, групп САБАХ  UNEC.