UNEC-in qiyabi təhsil alan tələbələrinin dərsə davamiyyəti yüksəkdir
UNEC-də dərs prosesi ictimaiyyətə açıq keçirilir. “Səs” Media Holdinqə daxil olan eyniadlı qəzet, agentlik və televiziyanın nümayəndələri UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzində qiyabi təhsil alan tələbələrin dərslərində iştirak ediblər. “Səs” İnformasiya Agentliyinin icraçı direktoru Vəli Vəliyev, “Səs” qəzetinin baş redaktor müavini Fətulla Həsənov və SƏS TV-nin redaktoru Cabir Məmmədov dərs prosesini izlədikdən sonra tələbələrlə söhbət ediblər. Tələbələr təhsilin səviyyəsindən razı olduqlarını bildiriblər.
UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev media mənsublarına mərkəzin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Bildirib ki, yenidənhazırlanma təhsili üç ixtisas üzrə – ali təhsil bazasında dünya iqtisadiyyatı və maliyyə ixtisasları, orta ixtisas təhsili bazasında isə maliyyə işi ixtisası üzrə Azərbaycan dilində və ancaq əyani formada aparılır. Təkrar ali təhsil isə müəyyən istiqamət və 21 ixtisas üzrə müvafiq fakültələrdə həyata keçirilir. Burada təhsil əyani və qiyabi formalarda aparıla bilər.
Media mənsublarına bildirilib ki, hazırda universitetdə 3, 4 və 5-ci kurslarda dərslər davam edir. Tələbələrin davamiyyəti əvvəlki illərlə müqayisədə daha yüksəkdir. Qiyabi təhsil alan tələbələrin bu tədris prosesində Elektron Universitet modelinin imkanlarından ilk dəfə olaraq geniş istifadə etdikləri və auditoriyalarda quraşdırılan elektron tribunalar vasitəsilə müəllimlərin təqdimatlarını dinlədikləri də onların diqqətinə çatdırılıb.
S.Tanrıverdiyev bildirib ki, UNEC-də qiyabi təhsil alan tələbələr universitetin sosial həyatında da fəal iştirak edirlər.

25 JANUARY 2017 | VIEWS:
Training process of UNEC is open to public. The representatives of the Media Holding “Ses” (Voice) including the newspaper, agency and television of the same name attended the training process of the Distance, Prt-time and Secondary Education Center of UNEC. Executive Director of Information Agency “Ses” Veli Veliyev, Deputy Chief Editor of the Newspaper “Ses” Fatulla Hasanov and editor of the SES TV Jabir Mammadov spoke to students after they followed classes.
Director of Distance, Part-time and Secondary Education Center Sabuhi Tanriverdiyev provided the members of media with the information about the performance of the center. He said teaching on re-training is conducted in three majors- the World Economy and Finance on the basis of higher education and Financial Affairs on the Secondary Specialized basis in Azerbaijani and only full-time. Continuous Professional Development is implemented in 21 majors in the relevant Schools. Teaching here can be full-time or part.
The representatives of media were told that currently trainings are in progress in the 3rd, 4th and 5th courses. Students’ attendance is much higher in compare with the previous years. It was also informed that the part-time students are able to use the opportunities of the Electronic University Model and see the presentations by their teaching staff via the electronic stands installed in the lecture rooms for the first time this term.
S.Tanriverdiyev also highlighted that the students studying at UNEC part-time take active part in the social life of the university.