UNEC-in rektoru: “Məqsədimiz UNEC-də elitar təhsil qurmaqdır”
Oktyabrın 16-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin I kurs tələbələri ilə görüşüb.
Rektor tələbələrə universitetdəki yeniliklər, tədris prosesi haqqında ətraflı məlumat verib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin üstünlüklərindən söz açıb. Rektor bildirib ki, burada tədris prosesi tamamilə qərb universitetlərinin proqramlarına uygunlaşdırılıb. Tədrisin ingilis dilində olması isə tələbələrimizin əmək bazarında gərəkli kadrlara çevirməsinə kömək edir. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində beş ixtisas üzrə bakalavr, iki ixtisas üzrə isə magistr hazırlandığını bildirən rektor gələcəkdə bu ixtisasların artırılacağını qeyd edib.
“Məqsədimiz UNEC-də elitar təhsil qurmaqdır”- deyən rektor vurğulayıb ki, universitet nüfuzunun yüksəldilməsində tələbə və müəllim heyətinin əhəmiyyəti böyükdür.
Tələbələrə özünü realizə etməyin üsullarından danışan rektor, İnnovativ Biznes İnkubatoru haqqında da məlumat verib. Eyni zamanda onları universitetin ictimai həyatında fəal olmağa, asudə vaxtlarının səmərəli keçirililməsi məqsədi ilə universitetin online radiosu olan Radio UNEC-in imkanlarından istifadə etməyə çağırıb.
Qeyd: 2015/2016-cı tədris ilində Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə 175 tələbə qəbul olunub. UNEC-ə 600-dən yuxarı balla daxil olan 104 tələbənin 51-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbini seçib. Daxil olan tələbələrin orta bali 538-dir. Maliyyə ixtisası üzrə orta bal 613, Muhasibat Uçotu ixtisası üzrə isə orta bal 590-dır.

UNEC Rector: “Our Goal is to build up the Elite Education in UNEC”
Rector of Azerbaijan State University of Economics, Professor Adalat Muradov met with the first year students of the International School of Economics.
Rector informed the students about the innovations and the teaching process conducted in the university. He spoke about the advantages of the International School of Economics. Rector said the teaching process in here was absolutely adapted to the Western Universities’ programs. Training in English helps students to become the personnel required in the labor market. Rector also added that currently International School of Economics provides education on 5 Undergraduate Programs and 2 Graduate Programs and noted them to be increased in future.
Saying “Our goal is to build up the elite education in UNEC”, Rector emphasized that the student and the teaching staffs are of great importance in increasing our University’s prestige.
Speaking about the self- realization to the students, Rector informed them about the Innovative Business Incubator. At the same time he urged them to take active part in the social life of the university and to use the opportunities of online Radio UNEC aiming to spend efficient spare time.
Note: 175 students were enrolled to the International School of Economics. 51 of 104 students entered UNEC with more than 600 points chose the International School of Economics. The average score of the students entered is 538. Average score in Finance is 613 and in Accounting 590.