UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının fəalları təltif edilib
Aprelin 1-də Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının fəal üzvləri ilə görüş keçirilib. Görüşdə Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nəcəf Novruzov İdarəninin fəaliyyəti, tələbə-gənclər təşkilatlarının sıx əməkdaşlığı haqqında geniş məlumat verib və qeyd edib ki, gənclər hər bir dövlətin gələcəyini, inkişafını istiqamətləndirən cəmiyyətin aparıcı qüvvəsidir.
UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Yusif Məmmədzadə İdarə tərəfindən yaradılan şəraitə və tələbə-gənclər təşkilatları ilə yaranan sıx əməkdaşlığa görə öz minntdarlığını bildirib. Görüşdə fəal gəncləri və fakultə sədrlərini təqdim edən Y.Məmmədzadə qeyd edib ki, bu gün bütün sahələrdə inkişafın təməli olan sabitliyin, əmin-amanlığın yaranmasının, müasir dövlətçiliyimizin memarı, Ümummilli liderimiz Heydər Əliyev olub. Onun bizə olan tövsiyələri xalqımızın milli ideologiyasının və hələ neçə illər gənc nəslin formalaşdırılmasında müstəsna rolu olacaqdır.
Sonda İdarə rəisi gəncləri maraqlandıran sualları cavablandırıb. Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən keçirilən tədbirlərdə yaxından iştirakına, Tələbə-Gənclər Təşkilatının formalaşmasında xidmətlərinə və təhsildə fərqləndiyinə görə təşkilatın 5 fəal üzvü Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nəcəf Novruzov tərəfindən “Fəxri Fərmanlar” ilə təltif edilib.

Activists of UNEC’s Student- Youth Organization have been awarded
Meeting with the active members of the Student- Youth Organization of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been held at the Narimanov District Youth and Sport Office on April 1. Chairman of the District Youth and Sports Office Najaf Novruzov has delivered the information about the department’s activity and close ties among the students- youth organizations and noted that the young people are the leading force of the future and the direction of the development of every country.
Chairman of UNEC Student Youth Organization Yusif Mammadzade expressed gratitude to the Department  for the created condition and close relation among the student- youth organizations. Introducing the active members and faculty chairmen, Y.Mammadzade highlighted that the architect of the foundation of the development in all spheres, stability and tranquility and our modern state is the National Leader Heydar Aliyev. His recommendations will play a crucial role in the national ideology of our people and the formation of younger generation for many years.
Then the Chairman of the Department has responded the young people’s question. 5 active members of the organization have been awarded the “Honorary Diploma” by the Chairman of the District Youth and Sports Organization Najaf Novruzov for their contributions in the formation of Student- Youth Organization and their achievements in education.