UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının fəalları təltif edilib
Aprelin 1-də Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının fəal üzvləri ilə görüş keçirilib. Görüşdə Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nəcəf Novruzov İdarəninin fəaliyyəti, tələbə-gənclər təşkilatlarının sıx əməkdaşlığı haqqında geniş məlumat verib və qeyd edib ki, gənclər hər bir dövlətin gələcəyini, inkişafını istiqamətləndirən cəmiyyətin aparıcı qüvvəsidir.
UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Yusif Məmmədzadə İdarə tərəfindən yaradılan şəraitə və tələbə-gənclər təşkilatları ilə yaranan sıx əməkdaşlığa görə öz minntdarlığını bildirib. Görüşdə fəal gəncləri və fakultə sədrlərini təqdim edən Y.Məmmədzadə qeyd edib ki, bu gün bütün sahələrdə inkişafın təməli olan sabitliyin, əmin-amanlığın yaranmasının, müasir dövlətçiliyimizin memarı, Ümummilli liderimiz Heydər Əliyev olub. Onun bizə olan tövsiyələri xalqımızın milli ideologiyasının və hələ neçə illər gənc nəslin formalaşdırılmasında müstəsna rolu olacaqdır.
Sonda İdarə rəisi gəncləri maraqlandıran sualları cavablandırıb. Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən keçirilən tədbirlərdə yaxından iştirakına, Tələbə-Gənclər Təşkilatının formalaşmasında xidmətlərinə və təhsildə fərqləndiyinə görə təşkilatın 5 fəal üzvü Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nəcəf Novruzov tərəfindən “Fəxri Fərmanlar” ilə təltif edilib.

Награждены активисты Студенческой молодежной организации UNEC
1 апреля в Молодежном и спортивном управлении Наримановского района состоялась встреча с активными членами Студенческой молодежной организации Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC). На встрече начальник районного управления молодежи и спорта Наджаф Новрузов дал подробную информацию о деятельности управления, тесном сотрудничестве организаций и отметил, что молодежь является   ведущей силой общества, направляющей будущее государства и его развитие.
Председатель Студенческой молодежной организации UNEC Юсиф Мамедзаде выразил благодарность за представленные управлением возможности и тесное сотрудничество со студенческими молодежными организациями. На встрече представив активную молодежь и председателей факультета, Юсиф Мамедзаде отметил, что сегодня архитектором стабильности развития во всех сферах,  обеспечения безопасности, современной государственности является  Общенациональный лидер Гейдар Алиев. Его заветы имеют исключительную роль в формировании национальной идеологии нашего народа, а также молодого поколения.
В конце начальник управления ответил на интересующие молодежь вопросы. За активное участие на мероприятиях, проведенных Управлением молодежи и спорта Наримановского района, заслуги в формировании Студенческой молодежной организации и отличия в сфере образования 5 активных члена организации начальником районным управлением молодежи и спорта Наджафом Новрузовым награждены «Почетной грамотой».