UNEC-in tələbə və məzunlarına karyera imkanları barədə seminar keçilib
Oktyabrın 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Səbail rayon Məşğulluq Xidmətinin rəhbərliyi və əməkdaşları tələbə və məzunlar üçün seminar keçirib. UNEC-in Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən seminarda UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbi, Maliyyə və mühasibatlıq, İqtisadiyyat, Texnologiya və dizayn, Distant, Qiyabi və Əlavə Təhsil Mərkəzinin bir qrup tələbələri, eləcə də UNEC məzunları iştirak edib.
Seminar zamanı tələbələrə CV yazma üsulları, müsahibədə davranış qaydaları və müsahibəyə psixoloji hazırlıq barədə məsləhətlər verilib. Səbail rayonunda yerləşən müəssisələrdə olan vakansiyalar və karyera imkanları da iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb.
Tədbirin sonunda mövzu ilə əlaqədar tələbə və məzunları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd: Seminar Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidməti və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında kadr potensialının gücləndirilməsi istiqamətində tədbirlərin həyata keçirilməsi haqqında Anlaşma Memorandumu çərçivəsində həyata keçirilib.

UNEC Students and Graduates attend a Workshop on Career Opportunities
The administration and employees of Sabail District Recruitment Service conducted a workshop for the students and graduates of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 11. A group of the students of UNEC’s Russian School of Economics, Finance and Accounting, Economics, Technology and Design and Distance, Part- time and Secondary Education Center and the graduates as well attended the seminar organized by UNEC Career Center.
Students were provided with advice on CV writing methods, rules of behavior during the interview and psychological preparedness within the workshop. Vacancies and career opportunities existing in the enterprises of Sebail district were brought to attention.
Students’ and graduates’ questions were answered at the end of the event.
Note: The workshop is implemented within the Memorandum of Understanding about the realization of events to improve cadres’ potential signed between State Recruitment Service under the Ministry of Labor and Social Protection of Residents of the Republic of Azerbaijan.