Yubiley tədbirində rektor prof.Ədalət Muradov və fakültənin kollektivi ilə yanaşı, fakültənin fəxri məzunu, Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, türkdilli dövlətlərin elm və təhsil adamları, eləcə də digər qonarlar iştirak ediblər.
Fakültə dekanı prof.Mehmet Yüce yubiley münasibətilə fakültə kollektivini təbrik edərək, əldə olunan uğurlardan və gələcək hədəflərdən söz açıb. Bildirib ki, Türk Dünyası Araşdırmalar Vəqfinin rəhbəri Prof. Dr. Turan Yazgan tərəfindən yaradılan və 2 ixtisasla bakalavr qəbuluna başlayan fakültə hazırda 9 ixtisas üzrə kadr hazırlığı həyata keçirir. M.Yüce TUDİFAK brendinin öz təhsil keyfiyyəti ilə tanındığını və fakültə ilə qürur duyduğunu ifadə edib.
Rektor Ədalət Muradov TUDİFAK-ın kollektivini əlamətdar gün münasibətilə təbrik edərək, fakültənin formalaşmasında və əldə etdiyi uğurlarda əməyi keçən hər kəsə təşəkkürünü bildirib.
Tədbirdə fakültəni ən yüksək ortalama ilə bitirən 3 məzun təşəkkürnamələrlə təltif olunub. Fakültəyə göstərdiyi dəstəyə görə məzunlara “Təşəkkür” plaketləri təqdim olunub.

Факультет Экономики Тюркского мира UNEC отметил 30-летний юбилей
В юбилейном мероприятии приняли участие ректор проф. Адалат Мурадов и коллектив факультета, а также почетный выпускник факультета, министр молодежи и спорта Азербайджанской Республики Фарид Гаибов, представители науки и образования тюркских государств и другие гости.
Декан факультета проф.Мехмет Юдже поздравил коллектив факультета с юбилеем и рассказал об успехах и целях на будущее. Он отметил, что факультет, созданный руководителем Фонда исследования Тюркского мира проф. Др. Тураном Язганом и начавший прием бакалавров по 2 специальностям, в настоящее время осуществляет подготовку кадров по 9 специальностям. М. Юдже отметил, что бренд TUDIFAK известен своим качеством образования и он гордится своим факультетом.
Ректор Адалат Мурадов поздравил коллектив TUDİFAK со знаменательным днем и поблагодарил всех, кто способствовал формированию факультета и достигнутым успехам.
На мероприятии 3 выпускника, окончивших факультет с наивысшим средним баллом, были награждены благодарственными грамотами. Выпускникам были вручены плакетки «Благодарности» за поддержку факультета.