Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimlərindən ibarət komandası Ali təhsil müəssisələri işçiləri arasında keçirilən Voleybol üzrə Respublika Spartakiadasının qalibi olub. Yarış Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr edilib.
Gərgin mübarizə şəraitində keçən final yarışında UNEC komandası Slavyan Universitetinin komandasına 2:0 hesabı ilə qalib gəlib.
Üç gün davam edən yarışda UNEC komandası Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetini 2:0, Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasını 2:0, Qafqaz və Azərbaycan Universitetlərinin komandasını 2:0 hesabı ilə məğlub edib.
Ali təhsil müəssisələrinin işçiləri arasında keçirilən voleybol üzrə respublika spartakiadasında Azərbaycanın 11 ali təhsil müəssisəsinın komandası iştirak edib.

The team consisting of the teaching staff of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) became the winner of the Republic Sports Competition held among the employees of higher education institutions on Volleyball. The Competition was devoted to the 93rd Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s Birthday.
The team consisting of UNEC teachers won the tense competition to the teaching staffs of the Slavic University in 2:0.
UNEC’s team has beaten the team of Azerbaijan State University of Culture and Art in 2:0, the team of Azerbaijan State Academy of Physical Culture and Sports in 2:0 and the teams of the University of Caucasus and Azerbaijan in 2:0 within the three-day tournament.
Teams of 11 higher education institutions participated in the Republic Sports Competition held among the employees of higher education institutions.