Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimlərindən ibarət komandası Ali təhsil müəssisələri işçiləri arasında keçirilən Voleybol üzrə Respublika Spartakiadasının qalibi olub. Yarış Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr edilib.
Gərgin mübarizə şəraitində keçən final yarışında UNEC komandası Slavyan Universitetinin komandasına 2:0 hesabı ilə qalib gəlib.
Üç gün davam edən yarışda UNEC komandası Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetini 2:0, Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasını 2:0, Qafqaz və Azərbaycan Universitetlərinin komandasını 2:0 hesabı ilə məğlub edib.
Ali təhsil müəssisələrinin işçiləri arasında keçirilən voleybol üzrə respublika spartakiadasında Azərbaycanın 11 ali təhsil müəssisəsinın komandası iştirak edib.

Волейбольная команда UNEC завоевала первое место
Команда в составе преподавателей Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) стала победителем Республиканской спартакиады по волейболу, проведенной между работниками высшего учебного заведения. Соревнование посвящено 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
На финальной встрече, проходящей в условиях наряженной борьбы, команда UNEC одержала победу над командой Славянского университета со счетом 2:0.
На продолжающемся трехдневном соревновании команда UNEC победила команд Азербайджанского государственного университета культуры и искусства со четом 2:0, Азербайджанской академии физической культуры и спорта со четом 2:0, университетов Кавказ и Азербайджан со счетом 2:0.
На Республиканской спартакиаде, проведенной среди преподавателей высших учебных заведений, участвовали команды 11 высших учебных заведений.