UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümü ilə əlaqədar ali məktəb tələbələrinin bədii-yaradıcılıq festivalının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Tədbir Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Tədbirdə çıxış edən AHİK-in sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Mehbalıyev tələbələr arasında keçirilən belə bədii-yaradıcılıq festivallarının əhəmiyyətindən söz açıb. Qeyd olunub ki, gənclər siyasəti müstəqil Azərbaycan dövlətinin ən mühüm fəaliyyət istiqamətlərindən biridir. Bu gün gənclərimiz dövlət başçısının yüksək diqqət və qayğısı ilə əhatələniblər.
Təhsil nazirliyinin aparat rəhbərinin müavini Fərzəli Qədirov əsası Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan dövlət gənclər siyasətindən, Ümummilli Liderin gənclərə göstərdiyi diqqət və qayğıdan danışıb. Vurğulanıb ki, Ulu Öndər Heydər Əliyev gənclərin imkan və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib, onların problemlərinin həlli istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə xüsusi önəm verib, bu siyasəti müstəqil Azərbaycan dövlətinin fəaliyyətinin ən mühüm istiqamətlərindən biri kimi dəyərləndirirdi. Belə bədii-yaradıcılıq festivallarının keçirilməsi məhz Ulu Öndərin əsasını qoyduğu siyasətin nəticəsidir.
Sonra qaliblər mükafatlandırılıb. Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri üzrə vokal nominasıyasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbəsi Aslan Əzimzadə I yerə layiq görülüb. UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin rəqs ansamblı isə müasir rəqs nominasiyası üzrə II yerlə mükafatlandırılıb.

Награждены члены Творческого центра UNEC
В Конфедерации Профсоюзов Азербайджана (КПА) в связи с 93-й годовщиной со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева состоялась церемония награждения победителей фестиваля художественного творчества среди студентов высшей школы.
Мероприятие состоялось при организационной поддержке Министерства образования и Республиканского комитета свободных профсоюзных работников образования Азербайджана.
Выступивший на мероприятии председатель КСПР, депутат Милли Меджлиса Саттар Мехбалыев придал большое значение проведению среди студентов таких художественных творческих фестивалей. Было отмечено, что молодежная политика является одним из важных направлений деятельности независимого Азербайджанского государства. Сегодня наша молодежь окружена высоким вниманием и заботой главы государства.
Заместитель руководителя аппарата Министерства образования Фарзали Гадиров рассказал о заложенной Великим лидером Гейдаром Алиевым государственной молодежной политике, проявленной заботе и внимании Общенационального лидера. Было подчеркнуто, что Великий вождь Гейдар Алиев высоко ценил возможности и способности молодежи, придавал большое значение проведенным в направлении решения их проблем мероприятиям, эту политику ценил как один из важных направлений государственной деятельности независимого Азербайджана. Проведение таких художественных творческих мероприятий является результатом заложенной Великим лидером политики.
Затем победители были награждены. В вокальной номинации по произведениям азербайджанских композиторов I места удостоен студент Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Аслан Азимзаде. А танцевальный ансамбль Творческого центра UNEC по номинации современных танцев награжден  II местом.