UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri mükafatlandırılıb
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümü ilə əlaqədar ali məktəb tələbələrinin bədii-yaradıcılıq festivalının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Tədbir Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Tədbirdə çıxış edən AHİK-in sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Mehbalıyev tələbələr arasında keçirilən belə bədii-yaradıcılıq festivallarının əhəmiyyətindən söz açıb. Qeyd olunub ki, gənclər siyasəti müstəqil Azərbaycan dövlətinin ən mühüm fəaliyyət istiqamətlərindən biridir. Bu gün gənclərimiz dövlət başçısının yüksək diqqət və qayğısı ilə əhatələniblər.
Təhsil nazirliyinin aparat rəhbərinin müavini Fərzəli Qədirov əsası Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan dövlət gənclər siyasətindən, Ümummilli Liderin gənclərə göstərdiyi diqqət və qayğıdan danışıb. Vurğulanıb ki, Ulu Öndər Heydər Əliyev gənclərin imkan və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib, onların problemlərinin həlli istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə xüsusi önəm verib, bu siyasəti müstəqil Azərbaycan dövlətinin fəaliyyətinin ən mühüm istiqamətlərindən biri kimi dəyərləndirirdi. Belə bədii-yaradıcılıq festivallarının keçirilməsi məhz Ulu Öndərin əsasını qoyduğu siyasətin nəticəsidir.
Sonra qaliblər mükafatlandırılıb. Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri üzrə vokal nominasıyasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbəsi Aslan Əzimzadə I yerə layiq görülüb. UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin rəqs ansamblı isə müasir rəqs nominasiyası üzrə II yerlə mükafatlandırılıb.

Members of UNEC’s Creativity Center are awarded
Awarding of the winners of Creative- art Festival held among the students of higher education institutions in relation with the 93rd Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s Anniversary has been held at the Confederation of Trade Unions of the Republic of Azerbaijan.
The event was jointly organized by the Ministry of Education and Republic Committee of Education Employees’ Independent Trade Union of the Republic of Azerbaijan.
The CTUA Chairman, Member of Parliament Sattar Mehbaliyev spoke about the importance of the kind of creative- art festivals held among the students. It was noted that the youth policy is the most significant activity direction of the independent Azerbaijan state. Today, young people are surrounded with the Presidents’ care and attention.
Deputy Head of the Administration of the Ministry of Education Farzali Gadirov talked about the state youth policy established by the Great Leader Heydar Aliyev, attention and care taken by the National Leader. It was noted that the Great Leader Heydar Aliyev highly appreciated young people’s opportunities and skills, gave special attention to measures implemented for solution of their problems and assessed this policy as the most important areas of functioning independent state of Azerbaijan. Such artistic and creative festivals are the result of the policy founded by the Great Leader.
The winners were awarded at the end. Student of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Aslan Azimzade has won I place in the nomination of the works of Azerbaijani composers. And the Dancing ensemble of UNEC’s Creativity Center was honored to II place in the nomination of dance.