UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin növbəti uğuru
UNEC tələbələri “Tələbə baharı” X Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalında uğurlu çıxış ediblər.
Festivalda Mərkəzin üzvləri musiqi və rəqs nömrələri ilə UNEC-i təmsil ediblər. Kəmaləddin Məmmədovun səsləndirdiyi “Ötən günlərimi qaytaraydılar” mahnısı münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilərək estrada nominasiyası üzrə 1-ci yerə layiq görülüb.
Mərkəzin “Buta” rəqs qrupunun üzvləri Günay Tağıyeva, Turanə Əliyeva və Günel Tanrıverdiyeva müasir rəqslər nominasiyası üzrə festivalda ikinci yeri qazanıb.
Gənclər və idman naziri Əbülfəs Qarayaev, millət vəkilləri və dövlət rəsmilərinin qatıldığı tədbirdə Azərbaycanın 25-dək ali təhsil müəssisəsindən 800-dən çox tələbə müxtəlif nominasiyalar üzrə istedadını nümayiş etdirib.
Festivalın məqsədi tələbə yaradıcılıq kollektivlərini inkişaf etdirmək, ali təhsil müəssisələrində fəaliyyət göstərən dərnəklər arasında gənclərin mübadiləsini təşkil etmək, yaradıcı və istedadlı gəncləri aşkara çıxarmaq, yeni ünsiyyət və əlaqələrin formalaşdırılmasına şərait yaratmaqdır.

Очередной успех Творческого центра UNEC
Студенты UNEC успешно выступили на X Общереспубликанском студенческом творческом фестивале «Студенческая весна».
На фестивале члены Центра выступив музыкальными и танцевальными номерами, представили UNEC. Песня в исполнении Камаледдина Мамедова «Вернуть бы прошедшие дни» была высоко оценена членами жюри и по эстрадной номинации была удостоена 1-го места. Члены танцевальной группы “Buta” центра Гюнай Тагиева, Турана Алиева и Гюнель Танрывердиева по номинации современных танцев завоевали второе место.
В мероприятии при участии министра молодежи и спорта Абульфаза Гараева, депутатов и государственных официальных лиц по различным номинациям продемонстрировали свой талант более 800 студентов 25 высших учебных заведений Азербайджана. Целью фестиваля является развитие студенческих творческих коллективов, организовать обмен молодежью между кружками, действующими в высших учебных заведениях, выявить творческую и талантливую молодежь, создать условия для формирования новых контактов и отношений. Поздравляем студентов!