UNEC-in yubiley tədbirlərinin intellektual startı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Nə? Harada? Nə zaman?” inellektual yarışı keçirilib. Beyin yarışı UNEC-in 85 illik yubileyinə həsr edilib.
UNEC-in “İqtisadçı” qəzetinin baş redaktoru, “Turan” intellektual oyunlar klubunun üzvü Anar Eyyubovun təşkil etdiyi tədbirə ölkənin 10-dan çox aparıcı universitetlərinin tələbələrindən və məzunlarından ibarət 17 komanda qatılıb.Yarışmada peşəkarlarla yanaşı, bu sahədə ilk addımlarını atan komandalar da biliklərini sınayıblar.
Himnin səsləndirilməsindən sonra oyunçulara öncə universitet adından rektor, professor Ədalət Muradovun salamları çatdırılıb, komandalara yarışda uğurlar arzulanıb. Növbəti çıxışçı, yarışın sponsoru Access Bank-ın nümayəndəsi təmsil etdiyi bankın intellektual gəncliyə daima dəstək nümayiş etdirməyə hazır olduğunu, gənclərin imkanlardan səmərəli, ağılla istifadə etməyə, bilik və vərdişlərini inkişaf etdirməyə səsləyib.
3 tur və 36 sualdan ibarət gərgin mübarizədə I yeri “Vendomat” komandası tutub. Komandanın kapitanı UNEC-in magistrantı Türyan Məmmədovdur. II və III yerlərin sahibləri müvafiq olaraq “HİT” və “Dream Team” komandaları olublar. “Vendomat”a orijinal çin şahmat dəsti hədiyyə edilib. UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatı hər 3 qalib komandanın üzvlərinə milli futbol çempionatının “Neftçi” – “Zirə” oyununa biletlər verib. Bütün iştirakçılara nəfis kitablar və digər simvolik hədiyyələr təqdim edilib.
Yüksək təşkilatçılığa görə UNEC-ə təşəkkürlərini ifadə edən yarış iştirakçıları 85 illik yubiley tədbirlərinin ilk addımının uğurlu olduğunu bildiriblər.

Интеллектуальный старт юбилейных мероприятий UNEC
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) проведено интеллектуальное соревнование Что? Где? Когда?  Соревнование интеллектов посвящено 85-летнему юбилею UNEC.
К соревнованию, который  организовал главный редактор газеты “İqtisadçı”, член клуба интеллектуальных игр «Туран» Анар Эюбов, включились 17 команд, состоящих из студентов и выпускников 10 ведущих университетов страны. На соревновании наряду с профессионалами, испытали свои знания и команды, делающие первые шаги в этой области.
После озвучивания гимна игроков от имени университета приветствовал ректор, профессор Адалят Мурадов и пожелел командам успехов в игре. Далее выступивший спонсор соревнования, представитель Access банка  отметил, что готов постоянно поддерживать интеллектуальную молодежь представляемого банка в эффективном использовании своих умственных возможно­стей, развитии способностей и знаний.
В напряженной борьбе, состоящей из 3 туров и 36 вопросов, первое место заняла команда “Vendomat”. Капитан команды магистрант UNEC Тюрян Мамедов. II  и III места соответственно заняли команды “HİT” и “Dream Team”. Команде “Vendomat” в подарок вручен оригинальный  китайский  шахматный комплект. Членам трех команд-победителей Студенческая молодежная организация UNEC вручила билеты на игру национального чемпионата по футболу «Нефтчи- Зире». Всем участникам вручены миниатюрные книжки и другие символические подарки.
За высокую организацию участники соревнования выразили благодарность UNEC и отметили об успешном осуществлении первых шагов 85-летнего юбилея университета.