UNEC-in yubiley tədbirlərinin intellektual startı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Nə? Harada? Nə zaman?” inellektual yarışı keçirilib. Beyin yarışı UNEC-in 85 illik yubileyinə həsr edilib.
UNEC-in “İqtisadçı” qəzetinin baş redaktoru, “Turan” intellektual oyunlar klubunun üzvü Anar Eyyubovun təşkil etdiyi tədbirə ölkənin 10-dan çox aparıcı universitetlərinin tələbələrindən və məzunlarından ibarət 17 komanda qatılıb.Yarışmada peşəkarlarla yanaşı, bu sahədə ilk addımlarını atan komandalar da biliklərini sınayıblar.
Himnin səsləndirilməsindən sonra oyunçulara öncə universitet adından rektor, professor Ədalət Muradovun salamları çatdırılıb, komandalara yarışda uğurlar arzulanıb. Növbəti çıxışçı, yarışın sponsoru Access Bank-ın nümayəndəsi təmsil etdiyi bankın intellektual gəncliyə daima dəstək nümayiş etdirməyə hazır olduğunu, gənclərin imkanlardan səmərəli, ağılla istifadə etməyə, bilik və vərdişlərini inkişaf etdirməyə səsləyib.
3 tur və 36 sualdan ibarət gərgin mübarizədə I yeri “Vendomat” komandası tutub. Komandanın kapitanı UNEC-in magistrantı Türyan Məmmədovdur. II və III yerlərin sahibləri müvafiq olaraq “HİT” və “Dream Team” komandaları olublar. “Vendomat”a orijinal çin şahmat dəsti hədiyyə edilib. UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatı hər 3 qalib komandanın üzvlərinə milli futbol çempionatının “Neftçi” – “Zirə” oyununa biletlər verib. Bütün iştirakçılara nəfis kitablar və digər simvolik hədiyyələr təqdim edilib.
Yüksək təşkilatçılığa görə UNEC-ə təşəkkürlərini ifadə edən yarış iştirakçıları 85 illik yubiley tədbirlərinin ilk addımının uğurlu olduğunu bildiriblər.

The Intellectual Start of UNEC’s Jubilee Celebrations
The intellectual race “What? Where? When?” was held at Azerbaijan State University of Economics. The brain ring was devoted to 85th Jubilee of UNEC.
17 teams consisting of the undergraduate and graduate students from 10 leading universities of the country have joined to the event organized by the editor- in- chief of the UNEC’s newspaper “Igtisadchi”, member of the intellectual games’ club. Teams practiced in this field for the first time also competed in the race along with the professionals.
After playing the national anthem the players first were greeted on behalf of the University Rector, Professor Adalat Muradov then wished success in the race. The next speaker, race sponsor Access Bank’s representative said that the Bank he represent is ready to demonstrate assistance to intellectual youth and urges them to use their opportunities and knowledge efficiently and develop skills.
The first place was gained by “Vendomat” contested in a tense struggle of 3 rounds and 36 questions. Team’s captain is the graduate students of UNEC Turyan Mammadov. Winners of the II and III places are the teams “HIT” and “Dream Team”. The “Vendomat” was awarded the original Chinese chess set. UNEC’s Student Youth Organization presented the members of each three teams tickets to the national football championship between “Neftchi- Zira”. All the participants were introduced exquisite books and other symbolic gifts.
Expressing their gratitude to UNEC for high-quality organization of the event, the participants noted the first step of the 85th Jubilee celebration as successful one.