UNEC-in Zaqatala filialında EDUMAN sisteminin tətbiqinə başlanıb
UNEC-də  uğurla tətbiq olunan EDUMAN-Elektron Universitet Modeli 2019/2020-ci tədris ilinin yaz semestrindən etibarən ali məktəbin Zaqatala filialında da reallaşdırılıb.
Filialda bütün müəllim və tələbələr üçün şəxsi kabinetlər açılıb, dərs cədvəlləri, tədris planları, fənn üzrə qruplar, tədris materialları, sərbəst işlərin qəbulu, apelyasiya müraciətləri, imtahan cədvəli və buraxılışları elektronlaşdırılıb.
Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi üçün geniş imkanlar yaradan EDUMAN sistemi çərçivəsində UNEC-də hazırda aşağıda göstərilən modullar tətbiq olunur:
– “Eduman” təhsil idarəetmə modulu (eduman.unec.edu.az)
– Elektron imtahan  modulu (exam.unec.edu.az)
– Təqaüd modulu (teqaud.unec.edu.az)
– Apelyasiya sistemi (apellyasiya.unec.edu.az)
– “Əlavə təhsil” modulu (yenidenhazirlanma.unec.edu.az)
– “İkinci ali təhsil” modulu (tekraralitehsil.unec.edu.az)
– “Əcnəbilərin qəbulu”  modulu (admission.unec.edu.az) elektron idarəetmə sistemləri
– Tələbə kabineti (kabinet.unec.edu.az)
– Müəllim kabineti (muallim.unec.edu.az)
– DOCNET-Elektron sənəd dövriyyəsi sistemi
– Elektron təqaüd modulu (teqaud.unec.edu.az)
– “Müəllimlərin reytinqinin qiymətləndirilməsi sistemi” (reytinq.unec.edu.az)
Bu modul və sistemlərin artıq UNEC-in Zaqatala filialında da tətbiq edilməsi elektron dərs cədvəli, fənn kataloqu, akademik təqvim, sərbəst işlərin elektron göndərilməsi və qiymətləndirilməsi, DİM-də tələbə məlumatlarının (hərəkətlilik) daimi inteqrasiyası, elektron jurnal, elektron tədris materialları, hesabatlar, tədris planı, transkript, elanlar və bildirişlər, istifadəçilərin yaradılması, tələbə kabineti, müəllim kabineti, apelyasiya, təqaüdlərin hesablanması və əmrləşdirilməsi, testlərin hazırlanması, imtahan qeydiyyatı, məzunlar bölməsi kimi funksionallıqların icrasını təmin edəcək.
Qeyd edək ki, EDUMAN sistemində 15.04.2019-cu il tarixindən http:/birpencere.unec.edu.az sistemi də işə salınıb. Bu sistem vasitəsilə tələbələr univeristet təhsili müddətində tələb olunan bütün arayış (akademik transkript, təhsil alma haqqında arayış və s.) və ərizələri şəxsi kabinetlərindən müraciət edərək əldə edə bilirlər.
Sistemin tətbiqi nəticəsində filialın tədris prosesi ilə əlaqədar bütün məlumatlar birbaşa mərkəzi bazaya ötürüləcək və həmin məlumatların təhlili daha operativ qaydada aparılacaq.

EDUMAN system is launched in Zaqatala branch of UNEC
zaqatala_filial_270220Successfully implemented at UNEC, the EDUMAN-E-University Model has been implemented in Zaqatala branch of the university since the spring semester of the 2019/2020 academic year.
Personal cabinets have been opened for all teachers and students, lesson schedules, syllabus, subject groups, teaching materials, admission of free papers, appeals, exam timetables and examinations were  electronized   in the branch.
The following modules are currently being applied at UNEC within the EDUMAN system, which provides extensive opportunities for the evaluation and management of the quality of teaching:
– Eduman Education Management Module (eduman.unec.edu.az)
– E-examination module (exam.unec.edu.az)
– Scholarship module (teqaud.unec.edu.az)
– Appeal system (apellyasiya.unec.edu.az)
– Module “Additional Education” (yenidenhazirlanma.unec.edu.az)
-Module “Second Higher Education” (tekraralitehsil.unec.edu.az)
– Module “Admission of foreigners” (admission.unec.edu.az) electronic management systems
– Student Cabinet (kabinet.unec.edu.az)
– Teacher Cabinet (muallim.unec.edu.az)
– DOCNET – Electronic document circulation system
– Electronic Scholarship Module (teqaud.unec.edu.az)
– “Teacher rating system” (reytinq.unec.edu.az)
Implementation of these modules and systems in Zaqatala branch of UNEC also will provide performance of functionality of sections as  e-lesson schedules, subject catalogs, academic calendar, electronic submission and evaluation of free works, continuous integration of student data (mobility) in SEC, electronic journals, e-learning materials, reports, curriculum, transcripts, announcements and notices, user creation, student cabinet, teacher cabinet, appeals, preparation and protocoling  of scholarships, test preparation, exam registration and  alumni.
It should be noted that http:/birpencere.unec.edu.az system  has been launched since 15.04.2019 at  EDUMAN system. Through this system, students will be able to obtain all required reference during their study (academic transcripts, study certificates, etc.) and applications by appealing   from their personal cabinet.