UNEC-in Zaqatala filialında imtahanlar ictimaiyyətə açıq keçirilib
UNEC-in Zaqatala filialında qış imtahan sessiyası keçirilir. Sessiya dövründə ictimaiyyət nümayəndələri və valideynlərin imtahanlarda iştirakı təmin edilib. Valideynlər filiala gələrək övladlarının imtahanlarını izləyərək, nəticələrin yoxlanılması prosesi ilə tanış olublar. Fakültə dekanları, müəllim və nəzarətçılər valideynlərin suallarını cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, imtahanlar UNEC rektorunun yaratdığı komissiyanın iştirakı ilə həyata keçirilir və tədris qrafikinə uyğun olaraq, filialın direktorunun əmri ilə təsdiq olunan cədvəl əsasında aparılır. Ümumilikdə imtahanlarda 4 ixtisas üzrə 113 tələbənin iştirakı nəzərdə tutulub. Tələbələrə imtahanların qiymətləri həmin gün elan olunur və günün sonuna qədər bütün imtahanların nəticəsi elanlar lövhəsində yerləşdirilir.
Tələbələrin imtahan nəticələrinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı olan şikayətlərini araşdırmaq və düzgün qiymətləndirməni təmin etmək məqsədilə filialda Apellyasiya Komissiyası da fəaliyyət göstərir. Tələbə imtahanın nəticəsindən narazı qaldıqda nəticələr elan olunduğu gün Apellyasiya  Komissiyasına ərizə ilə müraciət edir. Komissiya tələbənin imtahan cavablarına yenidən baxaraq, obyektiv qərar çıxarılmasını təmin edir.
Bundan başqa, filialda imtahan prosesində yarana biləcək narazılıqların mövcud qaydada araşdırılması və həll edilməsi məqsədilə “Qərargah” yaradılıb. “Qərargah” həftənin beş günü 09:00-18:00-dək fəaliyyət göstərir. “Qərargah”la 020-26-9-63-70 nömrəli telefona zəng etməklə də əlaqə saxlamaq mümkündür.

В Закатальском филиале UNEC экзамены проведены открыто для общественности
В Закатальском филиале UNEC проводится зимняя экзаменационная сессия. Во время сессии обеспечено участие представителей общественности и родителей  в процессе экзаменов. Придя в филиал, родители наблюдали за экзаменами своих детей, ознакомились с процессом выведения результатов. Деканы факультетов, преподаватели и координаторы ответили на вопросы родителей.
Следует отметить, что экзамены осуществляются с участием созданной ректором UNEC комиссии и соответственно учебному графику, на основе расписания, утвержденного директором филиала. В целом в процессе экзаменов предусмотрено участие 113 студентов по 4 специальностям.  Оценки экзаменов объявляются студентам в тот же день и к концу дня результаты всех экзаменов размещаются на доске объявлений.
В целях рассмотрения жалоб студентов, поступивших в связи с оценкой экзаменационных результатов студентов, и обеспечения правильной оценки,  в филиале функционирует Апелляционная комиссия. В случае если студент не доволен результатами экзаменов, в день объявления результатов обращается с заявлением в Апелляционную комиссию. Комиссия вновь рассмотрев экзаменационные ответы, обеспечивает выведение объективного решения.
Помимо этого,  в целях рассмотрения и решения в соответсвующем порядке недовольства,  возможного на экзаменах, создана «Горячая линия». «Горячая линия» функционирует пять дней в неделю с  09:00 до 18:00 часов. Позвонив по номеру 020-26-9-63-70, можно связаться с «Горячей линией».