UNEC-in Zaqatala filialında imtahanlar ictimaiyyətə açıq keçirilib
UNEC-in Zaqatala filialında qış imtahan sessiyası keçirilir. Sessiya dövründə ictimaiyyət nümayəndələri və valideynlərin imtahanlarda iştirakı təmin edilib. Valideynlər filiala gələrək övladlarının imtahanlarını izləyərək, nəticələrin yoxlanılması prosesi ilə tanış olublar. Fakültə dekanları, müəllim və nəzarətçılər valideynlərin suallarını cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, imtahanlar UNEC rektorunun yaratdığı komissiyanın iştirakı ilə həyata keçirilir və tədris qrafikinə uyğun olaraq, filialın direktorunun əmri ilə təsdiq olunan cədvəl əsasında aparılır. Ümumilikdə imtahanlarda 4 ixtisas üzrə 113 tələbənin iştirakı nəzərdə tutulub. Tələbələrə imtahanların qiymətləri həmin gün elan olunur və günün sonuna qədər bütün imtahanların nəticəsi elanlar lövhəsində yerləşdirilir.
Tələbələrin imtahan nəticələrinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı olan şikayətlərini araşdırmaq və düzgün qiymətləndirməni təmin etmək məqsədilə filialda Apellyasiya Komissiyası da fəaliyyət göstərir. Tələbə imtahanın nəticəsindən narazı qaldıqda nəticələr elan olunduğu gün Apellyasiya  Komissiyasına ərizə ilə müraciət edir. Komissiya tələbənin imtahan cavablarına yenidən baxaraq, obyektiv qərar çıxarılmasını təmin edir.
Bundan başqa, filialda imtahan prosesində yarana biləcək narazılıqların mövcud qaydada araşdırılması və həll edilməsi məqsədilə “Qərargah” yaradılıb. “Qərargah” həftənin beş günü 09:00-18:00-dək fəaliyyət göstərir. “Qərargah”la 020-26-9-63-70 nömrəli telefona zəng etməklə də əlaqə saxlamaq mümkündür.

Exams at Zagatala Branch of UNEC were open to Public
The Winter Exam Session is in progress at Zagatala Branch of UNEC. The public representatives’ and parents’ attendance in the process were provided within the session. The parents may follow the exams and the checking of the results. The School Deans, teachers and controllers answered their questions.
Note that, the exams are held with the participation of the commission established by UNEC Rector and within the training schedule, in accordance with the time-table approved by the Director of the branch. In general 113 students’ participation on 4 majors is planned in the exams. Students’ results are announced on the same day and are placed in the announcements stand until the end of the day.
The Appeals Commission also available at the branch to investigate the appeals in connection with the exam results and to ensure the proper assessment. Student should write an application to the Appeal Commission on the same day the results are announced. The commission re-examines the student’s result and provides the objectivity of the decision.
In addition, aiming to investigate the disagreements may appear and solve them appropriately “Headquarters” was established at the branch. The “Headquarters” is functioning 5 days a week from 09am to 06pm. To contact the “Headquarters” is possible by calling on 020-26-9-63-70.