UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı yaradılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) gənclərin inkişafına və innovativ fəaliyyətinə dəstək vermək məqsədilə yeni tələbə təşkilatı yaradılıb.
Yeni yaradılmış UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı tələbələrin innovasiya sahəsindəki fəaliyyətlərinin artırlmasına, onların elm, təhsil, texnologiya, dizayn, sahibkarlıq və digər sahələrdə ideyalarının həyata keçirilməsinə dəstək olacaq. Eyni zamanda gənclərin sosial fəaliyyətlərinin müzakirəsi, müxtəlif innovativ layihələrin hazırlanması ilə bağlı tədbirlər və təlimlər təşkil edəcək.
Təşkilat öz fəaliyyəti ilə UNEC-in gənclər siyasətinə, tələbələrin universitet həyatında daha fəal iştirakına və innovasiyalara yönəlmiş layihələrin həyata keçirilməsinə töhfə verəcək.
İnnovativ Gənclər Təşkilatının sədri UNEC Dizayn Məktəbinin 4-cü kurs tələbəsi Samir İsmayılzadədir.

В UNEC создана Инновационная молодежная организация
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в целях оказания поддержки развитию молодежи и инновационной деятельности создана новая студенческая организация.
Вновь созданная Инновационная молодежная организация UNEC будет способствовать повышению активности студентов в сфере инноваций, реализации их идей в науке, образовании, технологии, дизайне, предпринимательстве и других сферах. В то же время будут организовываться мероприятия и тренинги, связанные с обсуждением общественной деятельности молодежи, подготовкой различных инновационных проектов.
Своей деятельностью организация будет способствовать осуществлению молодежной политики UNEC, более активному участию студентов в университетской жизни и реализации инновационно-ориентированных проектов.
Председателем Инновационной молодежной организации является студент 4 курса Школы дизайна UNEC Самир Исмаилзаде.