UNEC iqtisadiyyat ixtisası üzrə dünyanın 250 ən yaxşı universiteti sırasında
multirankAzərbaycan Dövlət iqtisad Universiteti (UNEC) 90 illik yubileyi ərəfəsində daha bir uğura imza atıb.
Avropa Birliyinin Erasmus+ proqramı tərəfindən maliyyələşən U-Multirank reytinq təşkilatı dünya universitetlərinin fəaliyyətini ölçən reytinq sıralmasının yeddinci buraxılışını və 28 fənn üzrə reytinq cədvəlini açıqlayıb. U-Multirank reytinq sıralamasının builki buraxılışında 92 ölkədən 1800-ə yaxın universitet 5 kriteriya – tədris və öyrənmə, tədqiqat, bilik transferi, beynəlmilləşmə və regional fəaliyyətləri üzrə qiymətləndirilib. Ümümi performansı  U-Multirank təşkilatı tərəfindən “A” (çox yaxşı) ilə qiymətləndirilən UNEC bu ilki reytinqdə ən yaxşı 950 (1786 universitet arasında) universitet sıralamasında qərarlaşıb.
Reytinqə  düşən 1786  universitet arasında  UNEC iqtisadiyyat ixtisası (subject ranking) üzrə xüsusi reytinqdə 209-cu ən yaxşı nəticəni əldə edərək, 250 ən yaxşı universitetlər sırasında düşüb.
U-Multirank haqqında–  U-Multirank Avropa Komisiyasının təşəbbüsü ilə müstəqil konsorsium tərəfindən hazırlanıb. Konsorsiumun üzvlərinə Almaniyanın Ali Təhsil Mərkəzi (Centre for Higher Education), Twente Universitetinin  Ali Təhsil Siyasəti Tədqiqatları Mərkəzi (Higher Education Policy Studies), Leiden Universitetinin Elm və Texnologiylara Tədqiqatlar Mərkəzi (Centre for Science and Technology Studies) və İspaniyanın Bilik və İnkişaf Fondu (Fundación CYD) daxildir.

UNEC по экономической специальности входит в топ-250 лучших университетов мира
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) накануне 90-летия добился еще одного успеха.
Рейтинговая организация U-Multirank, финансируемая программой Европейского союза Erasmus+, обнародовала седьмой выпуск рейтинга, измеряющего деятельность университетов мира и рейтинговую таблицу по 28 дисциплинам.
В этом году в выпуске рейтинга U-Multirank были оценены около 1800 университетов из 92 стран по 5 критериям – преподавание и обучение, исследование, передача знаний, интернационализация и региональная деятельность. UNEC общая деятельность, которого была оценена организацией  U-Multirank на «А» (очень хорошо), в этом году расположился в рейтинге лучших 950 университетов (среди 1786 университетов).
Среди 1786 университетов в рейтинге UNEC, показав в специальном рейтинге лучший 209 результат по экономической специальности (subject ranking), расположился в числе 250 лучших университетов.
О U-Multirank — рейтинг высших учебных заведений, разработанный независимым консорциумом по инициативе Европейского Союза. В члены консорциума входят Центр высшего образования Германии (Centre for Higher Education), Центр исследований политики высшего образования университета Twente  (Higher Education Policy Studies), Центр исследований науки и технологии университета Leiden (Centre for Science and Technology Studies) и Фонд знаний и развития Испании (Fundación CYD).