“UNEC istedadları” – tələbə tarzən
“UNEC istedadları” layihəsinin növbəti qəhrəmanı Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin IV kurs tələbəsi Baba Abbasovdur.
Baba Abbasov 1996-cı il dekabrın 19-da Bakıda anadan olub. Orta təhsilini Nərimanov rayonu “Tərəqqi” liseyində alıb. Eyni zamanda Qara Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət məktəbində tar ixtisası üzrə təhsil alaraq, 2014-cü ildə tam kursu bitirib. Müəllimləri hər zaman xüsusi istedadı ilə fərqlənən şagirdlərini ali təhsilli musiqiçi kimi görmək istəsələr də, daima professional işgüzar mühitdə çalışmaq istəyən B.Abbasov iqtisadçı olmaq qərarına gəlir.
UNEC-də mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə ingilis dilində təhsil alır. Eyni zamanda da bir musiqiçi kimi daima öz üzərində çalışır. Yaradıcılığında improvizasiyalara xüsusi yer ayırır. Muğam və Qərb musiqisini sintezini edərək, yeni üslublar üzərində çalışır. Tələbə tarzən həm də qrup yoldaşı Anar Bağırovla birlikdə əsərlərin tar və gitara ilə sintezini hazirlayirlar.
UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvü olan Baba Abbasov universitet tədbirləri ilə yanaşı digər konsert və televiziya proqramlarında çıxış edir. Onun ifaları sosial şəbəkələrdə xüsusi populyarlıq qazanıb.
Təhsilinin magistr pilləsinə xaricdə davam etməyi düşünən UNEC tələbəsi tarını da özü ilə aparacağını bildirir.

«Таланты UNEC» – студент тарист
Очередным героем проекта «Таланты UNEC» стал студент  IV курса Международной школы экономики Баба Аббасов.
Баба Аббасов родился 19 декабря 1996 года в городе Баку. Среднее образование получил в лицее «Терегги» Наримановского района. В то же время получал образование по специальности тара в Центральной школе искусств имени Кара Караева, которую окончил в 2014 году. Учителя всегда хотят видеть особо одаренных учащихся в качестве музыкантов с высшим образованием.   Желающий работать в профессионально-деловой среде, Б.Аббасов решает стать экономистом.
Получает образование в UNEC по специальности Бухгалтерского учета и аудита на английском языке. В то же время как музыкант постоянно работает над собой. В творчестве отдает предпочтение импровизациям. Синтезируя мугам с западной музыкой, работает над новыми стилями. Также студент тарист вместе с товарищем по группе Анаром Багировым готовит синтез произведений на таре и гитаре.
Являясь членом Творческого центра UNEC, Баба Аббасов наряду с университетскими мероприятиями выступает на концертах и телепрограммах. Его исполнения пользуются популярностью в социальных сетях.
Студент UNEC, планирующий магистерскую ступень образования продолжить за рубежом, отметил, что заберет собой тар.