09 FEVRAL 2024 | VIEWS:
Jurnal ildə iki dəfə nəşr olunmaqla, unec-jeas.com rəsmi səhifəsi üzərindən onlayn yayımlanır. UNEC JEAS jurnalı Rəqəmsal Obyekt İdentifikatorları (DOI) üçün rəsmi qeydiyyat agentliyi olan Crossref-in rəsmi üzvüdür və dərc olunan bütün məqalələr üçün həmin agentlik tərəfindən DOI-lər verilir.
UNEC JEAS jurnalı Index Copernicus, WorldCat, Google Scholar, Eurasian Scientific Journal Index, Cite Factor, Directory of Research Journals Indexing, Cosmos Impact Factor bazalarında indekslənib. 6 fevral 2024-cü il tarixindən isə Chemical Abstracts Service (CAS) bazasına daxil edilib. 1876-cı ildə Nyu York Universitetində yaradılan CAS Amerika Kimya Cəmiyyətinin (American Chemical Society) nəzdində fəaliyyət göstərir və hər il 50-dən çox dildə mövcud olan təxminən 8000 jurnaldan, texniki hesabatlardan, dissertasiyalardan, konfrans materialları və yeni kitablardan, eləcə də 27 ölkənin patent təşkilatlarından və s. mənbələrdən daxil olan elmi məlumatların monitorinqini həyata keçirir.

Опубликован очередной номер журнала «UNEC Journal of Engineering and Applied Sciences» (UNEC JEAS)
Журнал выходит два раза в год и распространяется в онлайн формате на официальной странице unec-jeas.com. Журнал UNEC JEAS является официальным членом Crossref, официального агентства по регистрации для Идентификатора цифрового объекта (DOI), и для всех публикуемых статей этим агентством выдаются DOI.
Журнал UNEC JEAS индексируется на базе Index Copernicus, WorldCat, Google Scholar, Eurasian Scientific Journal Index, Cite Factor, Directory of Research Journals Indexing, Cosmos Impact Factor. С 6 февраля 2024 года включен в базу Chemical Abstracts Service (CAS). Действует при Американском химическом обществе CAS (American Chemical Society), созданном в 1876 году в Нью-Йоркском университете и ежегодно более чем на 50 языках осуществляет мониторинг научных данных, полученных из около 800 журналов, технических отчетов, диссертаций, материалов конференций и новых книг, а также патентных организаций 27 стран и других источников.