“UNEC’s Khojaly outreach” müsabiqəsinin qalibi əcnəbi tələbə olub
Fevralın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Xocalı soyqırımının 24 illiyi münasibəti ilə “UNEC’s Khojaly outreach” müsabiqəsi keçirilib. UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin Tarix dərnəyinin təşkil etdiyi müsabiqədə tələbələr Xocalı soyqırımı haqqında hazırladıqları təqdimatla çıxış ediblər. Müsabiqədə 19 tələbə Azərbaycan, rus və ingilis dillərində təqdimatla çıxış ediblər.
Müsabiqənin məqsədi “Xocalıya Ədalət” kampaniyasına UNEC tələbələrinin dəstəyini nümayiş etdirmək, eyni zamanda, gənc nəslin Xocalı faciəsi haqqında məlumatlandırılmasını təmin etməkdir.
Münsiflər heyəti – UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru, Qarabağ müharibəsi veteranı Mikayıl Zeynalov, Marketing və kommunikasiya departamentinin rəhbəri Rasim Şərifov, İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı və Erməni Təcavüzünün Tanıdılması İctimai Birliyinin sədri, Qarabağ müharibəsi veteranı, hərbi reportyor Səriyyə Müslümqızı təqdimatları Xocalı faciəsinə yeni baxış, materialın tarixi faktlarla zənginliyi, keyfiyyəti və təqdimetmə bacarığına görə qiymətləndirib.
I yerə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Con Aroqun ilə Alya Mardanova, II yerə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbəsi Fidan Zeynallı ilə Kommersiya fakültəsinin tələbəsi Elmin Əliyev, III yerə isə Kommersiya fakültəsinin tələbəsi Elşad Quliyev ilə İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin tələbəsi Cəlil Abbaslı layiq görülüb.

The Overseas Student became the Winner of the Competition “UNEC’s Khojali Outreach”
The competition “UNEC’s Khojali Outreach” dedicated to 24th anniversary of Khojali genocide has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on February 23. Students have made presentation prepared about the Khojali massacre within the competition organized by the Historical circle of the Creativity Center of UNEC. 19 students have made presentations in Azerbaijani, Russian and English during the competition. The purpose of the competition is to demonstrate UNEC students’ support to the campaign “Justice for Khojali” and at the same time to provide the younger generation’s awareness about the Khojali genocide.
The Jury- UNEC’s Vice Rector for Economic Affairs, veteran of Garabagh war Mikayil Zeynalov, Head of the Marketing and Communication Department Rasim Sharifov, teaching staff member of the Department Economics and Administration Araz Aslanli and the Chairman the Public Association of the recognition of Armenian aggression, Veteran of Garagh war, military correspondent Sariyya Muslimgizi evaluated the presentations in accordance with the new view to Khojali tragedy, richness of the material with historical facts and the quality of presentation.
The I place has won by the undergraduates of the School of International Economics John Aroqun and Ayla Mardanova, II place by the student of the Finance and Accounting Fidan Zeynalli and the student of the School of Commerce Elmin Aliyev and the III place by the student of the Faculty of Commerce ElshadGuliyev and the student of the Faculty Economics and Industry Jalil Abbasli.