“UNEC’s Khojaly outreach” müsabiqəsinin qalibi əcnəbi tələbə olub
Fevralın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Xocalı soyqırımının 24 illiyi münasibəti ilə “UNEC’s Khojaly outreach” müsabiqəsi keçirilib. UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin Tarix dərnəyinin təşkil etdiyi müsabiqədə tələbələr Xocalı soyqırımı haqqında hazırladıqları təqdimatla çıxış ediblər. Müsabiqədə 19 tələbə Azərbaycan, rus və ingilis dillərində təqdimatla çıxış ediblər.
Müsabiqənin məqsədi “Xocalıya Ədalət” kampaniyasına UNEC tələbələrinin dəstəyini nümayiş etdirmək, eyni zamanda, gənc nəslin Xocalı faciəsi haqqında məlumatlandırılmasını təmin etməkdir.
Münsiflər heyəti – UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru, Qarabağ müharibəsi veteranı Mikayıl Zeynalov, Marketing və kommunikasiya departamentinin rəhbəri Rasim Şərifov, İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı və Erməni Təcavüzünün Tanıdılması İctimai Birliyinin sədri, Qarabağ müharibəsi veteranı, hərbi reportyor Səriyyə Müslümqızı təqdimatları Xocalı faciəsinə yeni baxış, materialın tarixi faktlarla zənginliyi, keyfiyyəti və təqdimetmə bacarığına görə qiymətləndirib.
I yerə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Con Aroqun ilə Alya Mardanova, II yerə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbəsi Fidan Zeynallı ilə Kommersiya fakültəsinin tələbəsi Elmin Əliyev, III yerə isə Kommersiya fakültəsinin tələbəsi Elşad Quliyev ilə İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin tələbəsi Cəlil Abbaslı layiq görülüb.

Победителем конкурса “UNEC’s Khojaly outreach” стал иностранный студент
23 февраля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в честь 24-летия Ходжалинского геноцида проведен конкурс “UNEC’s Khojaly outreach”. На конкурсе, организованном Историческим кружком Творческого центра UNEC, студенты представили подготовленные презентации о Ходжалинском геноциде. На конкурсе 19 студентов выступили с презентациями на азербайджанском, русском и английском языках.
Целью проведения конкурса является демонстрация поддержки кампании «Справедливость Ходжалы» студентами UNEC, в то же время информирование молодого поколения о событиях Ходжалы.
Члены жюри – проректор по экономическим вопросам, ветеран Карабахской войны Микаил Зейналов, Руководитель Департамента маркетинга и коммуникации Расим Шарифов, преподаватель кафедры Экономики и управление Араз Асланлы и председатель Общественного объединения по признанию армянской агрессии, ветеран Карабахской войны, военный репортер Сария Муслум кызы  оценили презентации по новому подходу к Ходжалинской трагедии, материалу богатому историческими фактами, качеству и способности представления.
I места удостоены студенты Международной экономической школы Джон Арогун и Айла Марданова, II места – студентка факультета Финансы и бухгалтерский учет Фидан Зейналлы и студент Коммерческого факультета Эльмин Алиев, а III места студент Коммерческого факультета Эльшад Кулиев и студент факультета Экономики и промышленности Джалил Аббаслы.