UNEC Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında təqdimat respublika müsabiqəsinin qalib oldu
14 APREL 2023 | VIEWS:
Bakı Dövlət Universitetinin “İnformasiya və sənəd menecmenti” fakültəsinin təşkilatçılığı ilə “Elektron kataloq – yüksək informasiya texnologiyalarının nəticəsi kimi” mövzusunda tələbələr arasında III Respublika konfrans-müsabiqəsi keçirilib.
Müsabiqənin şərtlərinə əsasən, BDU-nun tələbələrindən ibarət 7 komanda BDU, UNEC, ADU, ADNSU, ADPU, AZMİU, ADMİU-nun kitabxanalarının fəaliyyəti ilə bağlı tədqiqat aparıblar. Müsabiqənin yekununda komandalar apardığı tədqiqatların nəticələri barədə təqdimatla çıxış edib.
Müsabiqədə “ALFA” komandasının UNEC Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə bağlı təqdimat işi qalib olub. BDU-nun II kurs tələbələri Əliyeva Fidan, Məmmədova Şəbnəm, Məmmədli Ləman, Rəhimli Nərmin, Məmmədov Ağasəfin təmsil olunduğu  “ALFA” komandası təqdimatlarında UNEC Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin fəaliyyətini, elektron kataloq və e-kitabxana xidmətlərini, yerli və beynəlxalq elektron resurslardan istifadə imkanlarını ilə bağlı araşdırmalarını paylaşıblar. “ALFA” komandasının maraqlı təqdimatı, UNEC KİM-in fəaliyyətini əks etdirən bukleti, UNEC KİM-in fəaliyyətini daha da təkmilləşdirmək məqsədilə təqdim etdiyi təklifləri, eləcə də KİM-də yeni informasiya kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqini işıqlandıran videoçarxı ilə digər təqdimatlardan fərqliliyinə və mükəməlliyinə görə yüksək balla qiymətləndirilib.

The presentation about the activities of the UNEC Library-Information Center wins the national competition
14 APRIL 2023 | VIEWS:
Organized by the “Information and document management” faculty of Baku State University, the III Republican conference competition among students on the topic “Electronic catalog – as a result of high information technologies” has been held.
According to the terms of the competition, 7 teams of BSU students conducted research on the activities of BSU, UNEC, AUL, ASUOI, ASPU, ASUCA, and AUAC  libraries.  At the end of the competition, the teams presented the results of their research.
The “ALFA” team’s presentation on the activities of the UNEC Library-Information Center won the competition. The “ALFA” team, represented by BSU II year students Aliyeva Fidan, Mammadova Shabnam, Mammadli Laman, Rahimli Narmin, and Mammadov Agasef, presented the activities of the UNEC Library-Information Center, electronic catalog, and e-library services, and the possibilities of using local and international electronic resources. shared their related research. The interesting presentation of the “ALFA” team, the booklet reflecting the activities of UNEC LIC, its proposals to further improve the activities of UNEC LIC, as well as the video highlighting the application of new information and communication technologies in LIC, were highly distinguished from other presentations due to their excellence and scored highly.