UNEC Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında təqdimat respublika müsabiqəsinin qalib oldu
14 APREL 2023 | VIEWS:
Bakı Dövlət Universitetinin “İnformasiya və sənəd menecmenti” fakültəsinin təşkilatçılığı ilə “Elektron kataloq – yüksək informasiya texnologiyalarının nəticəsi kimi” mövzusunda tələbələr arasında III Respublika konfrans-müsabiqəsi keçirilib.
Müsabiqənin şərtlərinə əsasən, BDU-nun tələbələrindən ibarət 7 komanda BDU, UNEC, ADU, ADNSU, ADPU, AZMİU, ADMİU-nun kitabxanalarının fəaliyyəti ilə bağlı tədqiqat aparıblar. Müsabiqənin yekununda komandalar apardığı tədqiqatların nəticələri barədə təqdimatla çıxış edib.
Müsabiqədə “ALFA” komandasının UNEC Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə bağlı təqdimat işi qalib olub. BDU-nun II kurs tələbələri Əliyeva Fidan, Məmmədova Şəbnəm, Məmmədli Ləman, Rəhimli Nərmin, Məmmədov Ağasəfin təmsil olunduğu  “ALFA” komandası təqdimatlarında UNEC Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin fəaliyyətini, elektron kataloq və e-kitabxana xidmətlərini, yerli və beynəlxalq elektron resurslardan istifadə imkanlarını ilə bağlı araşdırmalarını paylaşıblar. “ALFA” komandasının maraqlı təqdimatı, UNEC KİM-in fəaliyyətini əks etdirən bukleti, UNEC KİM-in fəaliyyətini daha da təkmilləşdirmək məqsədilə təqdim etdiyi təklifləri, eləcə də KİM-də yeni informasiya kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqini işıqlandıran videoçarxı ilə digər təqdimatlardan fərqliliyinə və mükəməlliyinə görə yüksək balla qiymətləndirilib.

Презентация о деятельности Библиотечно-информационного центра UNEC стала победителем республиканского конкурса
14 АПРЕЛЯ 2023 | VIEWS:
При организационной поддержке факультета «Информации и документационного менеджмента» Бакинского государственного университета среди студентов состоялась III Республиканская конференция-конкурс на тему «Электронный каталог – как результата высоких информационных технологий».
По условиям конкурса 7 команд в составе студентов БГУ провели исследование в связи с деятельностью библиотек БГУ, UNEC, АИЯ, АГУНП, АГПУ, АУАС, АГУКИ. В итоге исследования команды выступили с презентацией по результатам проведенных исследований.
На конкурсе презентация команды «ALFA» по деятельности Библиотечно-информационного центра UNEC стала победителем. Команда «ALFA» в составе студентов II курса БГУ Алиевой Фидан, Мамедовой Шабнам, Мамедли Ляман, Рагимли Нармин, Мамедова Агасафа в своей презентации поделились исследованиями о деятельности Библиотечно-информационного центра UNEC, электронном каталоге и услугах электронной библиотеки, использовании отечественных и зарубежных ресурсов. Интересная презентация команды «ALFA», буклет, отражающий деятельность БИЦ UNEC, предложения с целью большего усовершенствования деятельности БИЦ UNEC, а также видеоролик, освещающий применение новых информационно-коммуникационных технологий в БИЦ, отличающийся от других презентаций своим совершенством, были оценены высокими баллами.