UNEC kollektivi Anım Günündə şəhid tələbə və məzunlarının məzarlarını ziyarət edib
27 Sentyabr – Anım Günündə UNEC-in kollektivi Vətən uğrunda canlarını fəda edərək, şəhidlik zirvəsinə ucalmış məzun və tələbələrin məzarlarını ziyarət ediblər, onların ailələrinə baş çəkiblər.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və universitetin müəllim-tələbə heyəti Bakı şəhəri, II Fəxri Xiyabanda şəhid Əsəd Əsədlinin, Ülvi Hacıyevin, Mixail Həmidovun və Teymur Məcidzadənin məzarı önünə əklil və gül dəstələri düzərək, onların əziz xatirələrini dərin ehtiramla yad ediblər.
Bakı, Abşeron, Sumqayıt, Ağdaş, Sabirabad, İsmayıllı, Qəbələ Biləsuvar, Qax, Ağstafa, Gədəbəyə ezam olunan fakültə və struktur rəhbərləri, tələbə təşkilatlarının sədrləri, müəllim və tələbələr Suraxanı rayonu, Dədə Qorqud  məzarlığındakı Şəhidlər Xiyabanında Mürsəl Kazımlının, Biləcəri Şəhidlər Xiyabanında Teymur Zeynalovun, Saray məzarlığında Vidadi Zalovun, Lökbatan Şəhidlər Xiyabanında Məzdək Eyvazlının, Əhmədli məzarlığında Eldar Əliyevin, Suraxanı rayonu Qaraçuxur məzarlığında Tural Dadaşovun, Binə qəsəbəsindəki Şəhidlər Xiyabanında Rüfət Əsgərovun, Qəbələ rayonunda Məhəmməd Qarayevin, Sabirabad rayonunun Qalağayın kəndində Süleyman Qarayevin, İsmayıllı rayonunda Aqil Mirzəliyevin, Yevlax rayonunun Xaldan kəndində Bəhruz Məmmədovun, Qax rayonunun Almalı kəndində Anar Qarayevin, Biləsuvar rayonunun Cəbrayıl qəsəbəsində Böyükağa Şahverdiyevin, Ağdaşın Qarağan Sədi kəndində Naib Namətovun, Gədəbəyin Qoşabulaq kəndində Nofəl Quluyevin, Ağstafanın Dağ Kəsəmən kəndində Hikmət Şıxməmmədovun, Keşlə qəsəbəsi Şəhidlər Xiyabanında Hüseyn Muradovun, Xırdalan şəhərindəki Şəhidlər Xiyabanında Əli Ələkbərovun, Pirşağı kənd məzarlığında Mahir Mirzəyevin, Sumqayıt şəhəri Şəhidlər Xiyabanında İşax Verdiyev, Əbil Cəbizadə, Fərhad Fərhadlının, Buzovna Şəhidlər Xiyabanında Ağaəmi Heybətovun, Kürdəxanı məzarlığında Əhmədağa İskəndərovun məzarlarını ziyarət ediblər.
Anım Günü münasibətilə UNEC-in 47 şəhid məzun və tələbəsinin xatirəsinə ucaldılan Memorial-Xatirə Kompleksi də ziyarət olunub. Abidə kompleksinin önünə əklil qoyularaq, şəhidlərin əziz xatirəsi anılıb.

Коллектив UNEC в День памяти посетил могилы студентов и выпускников шехидов
27 сентября– в День памяти коллектив UNEC посетил могилы выпускников и студентов, отдавших свою жизнь за Родину и достигших вершины шехидства, а также посетили их семьи.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов и профессорско-преподавательский состав университета возложили венки и букеты цветов к могилам шехидов Асада Асадлы, Ульви Гаджиева, Михаила Гамидова и Теймура Меджидзаде во II Аллее почетного захоронения города Баку и с глубоким уважением почтили их светлую память.
Руководители факультетов и структур, направленные в Баку, Апшерон, Сумгаит, Агдаш, Сабирабад, Исмаиллы, Габала Билясувар, Гах, Агстафа, Гедабе, председатели студенческих организаций, преподаватели и студенты, посетили в Сураханском районе, на кладбище Деде Горгуда Аллее шехидов могилы Мурселя Кязымли, Теймура Зейналова в Аллее шехидов Биладжары, Видади Залова в Дворцовом кладбище, Маздака Эйвазли в Аллее шехидов Локбатаны, Эльдара Алиева на кладбище Ахмедлы, Турала Дадашова на кладбище Карачухур в Сураханском районе, Руфата Аскерова в Шехидлар Хиябане в поселке Бина, Мухаммада Гараева в Габалинском районе, Сулеймана Гараева в селе Галагаин Сабирабадского района, Агиля Мирзалиева в Исмаиллинском районе, Бахруза Мамедова в селе Халдан Евлахского района, Эльдара Алиева на кладбище Ахмедлы, Турала Дадашова на кладбище Карачухур в Сураханском районе, Руфата Аскерова в Шехидлар Хиябане в поселке Бина, Мухаммада Гараева в Габалинском районе, Сулеймана Гараева в селе Галагаин Сабирабадского района, Агиля Мирзалиева в Исмаиллинском районе, Бахруза Мамедова в село Халдан Евлахского района, Анара Гараева в селе Алмали Гахского района, Бююкага Шахвердиева в поселке Джебраил Билясуварского района, Наиба Наметова в селе Караган Сади Агдашского района, Нофаля Гулиева в селе Гошабулаг Кедабекского района, Хикмата Шихмамедов в селе Даг Касаман Агстафинского района, Гусейна Мурадова в Шехидлер хиябане Поселок Кешла, Али Алекбарова в Шехидлер хиябане в городе Хырдалана, село Пиршаги Махира Мирзаева, Исаха Вердиева, Абиля Джабизаде, Фархада Фархадли в Аллее шехидов Сумгайыта, Агаами Гейбатова в Аллее щехидов Бузовны, Ахмадага Искандерова в Кюрдаханском кладбище.
По случаю Дня памяти был также посещен Мемориально-памятный комплекс, воздвигнутый в память о 47 выпускниках и студентах шехидах UNEC. Перед монументальным комплексом возложили венок и почтили светлую память шехидов.