UNEC kollektivi aprel şəhidi ilə qürur duyur
N.Nərimanov rayonu Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət məktəbində aprel şəhidinin 24 yaşının tamam olması münasibətilə tədbir keçirilib. Tədbirdə M.Mirzəyevin təhsil aldığı UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin rəhbərliyi də iştirak edib. Öncə UNEC kollektivi, şəhidin ailə üzvləri, tələbə yoldaşları və yaxınları şəhidin məzarını ziyarət ediblər.
Tədbirdə UNEC-in dekan müavini Rahim Mürsəlov M.Mirzəyevin universitetdə təhsil aldığı dövrdən danışıb. Bildirib ki, Mahir öz çalışqanlığı, dərsə məsuliyyətlə yanaşmağı ilə yanaşı, həm də vətənpərvərliyi ilə müəllim və tələbə yoldaşlarının sevimlisinə çevrilmişdi. Mahirin universitetin ictimai həyatında da fəal rol oynadığına diqqət çəkən dekan müavini onun vətənpərvərliyə aid bütün tədbirlərdə fəal iştirakından danışıb. O, Mahirin əziz xatirəsinin daim universitetdə əziz tutulduğunu bildirərək, bütün UNEC ailəsinin onunla qürur duyduğunu bildirib.
M.Mirzəyevin atası Sabir Mirzəyev aprel döyüşlərində şəhid olan əsgərlərin milləti, torpağı öz canlarından yüksəkdə tutduqlarını bildirib. Oğlu Mahirlə qürur duyduğunu bildirən şəhid atası, topraqlarımızın tezliklə işğaldan azad olunacağına əminliyini ifadə edərək, Ali Baş komandanın əmrinə hər zaman hazır olduğunu qeyd edib.
Tədbirdə aprel şəhidinin bacısı, UNEC-in tələbəsi Ayğun Mirzəyevə, Mahirin tələbə yoldaşları, yaxınları onunla bağlı xatirələrini bölüşüblər.

Коллектив UNEC гордится шехидом апрельских боев
В центральной школе искусств имени Г.Гараева Н.Наримановского района по случаю 24-летия шехида апрельских боев состоялось мероприятие. В мероприятии приняло участие руководство факультета Экономики UNEC, в котором учился М.Мирзоев.  Вначале коллектив UNEC, семья шехида, товарищи и близкие посетили могилу шехида.
На мероприятии заместитель декана UNEC Рагим Мурсалов рассказал о периоде, когда М.Мирзоев учился  в университете. Он отметил, что  Махир был способным, трудолюбивым, ответственно относился к занятиям и являлся любимцем преподавателей и студентов.   У него было сильно развито чувство патриотизма. Заместитель декана отметил, что Махир принимал активное участие в общественной жизни университета, а также во всех мероприятиях, посвященных теме патриотизма. Он отметил, что университет всегда с уважением будет чтить светлую память  Махира, вся семья  UNEC будет гордиться им.
Отец М.Мирзоева Сабир Мирзоев отметил, что шехиды апрельских боев ставили народ, землю превыше своей жизни. Выступая с чувством гордости за сына,  отец шехида  с уверенностью отметил, что в скором времени наши земли будут освобождены от оккупации, и для этого всегда готовы выполнить  приказ Верховного Главнокомандующего.
На мероприятии сестра шехида апрельских боев, студентка UNEC Айгюн Мирзоева, товарищи и близкие Махира поделились воспоминаниями о нем.