02 DEKABR 2024 | VIEWS:
Noyabrın 29-da ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında futzal idman növü üzrə Azərbaycan Tələbə Liqasının 2024/2025 mövsümünün açılış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Elm və Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Tələbə Futbol Federasiyası İctimai Birliyinin rəsmi şəxsləri, millət vəkilləri, rektorlar, veteran futbolçular iştirak ediblər.
İlk yarışda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) və Bakı Mühəndislik Universitetinin komandaları qələbə uğrunda mübarizə aparıblar. Hər iki komandanın maraqlı və həyəcanlı yarışı UNEC komandasının qələbəsi ilə başa çatıb.
Liqanın açılışında iştirak edən UNEC rektoru professor Ədalət Muradov UNEC  komandasını təbrik edərək, onlara yeni qələbələr arzulayıb.

Команда UNEC стала победителем соревнования по футзалу
29 ноября состоялась церемония открытия сезона 2024/2025 года Азербайджанской студенческой лиги по футзалу среди студентов высших учебных заведений.
В мероприятии приняли участие официальные лица Министерства науки и образования, Ассоциации футбольных федераций Азербайджана, Республиканского комитета Свободного профсоюза работников образования Азербайджана, Студенческой футбольной федерации Азербайджана, депутаты, ректоры, футболисты-ветераны.
В первом соревновании за победу боролись команды Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и Бакинского инженерного университета. Интересная и захватывающая игра обеих команд завершилась победой команды UNEC.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов принявший участие в открытии лиги поздравил команду UNEC и пожелал ей новых побед.