UNEC komandası qızıl medal qazandı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) komandası ali təhsil müəssisələri arasında keçirilən respublika çempionatında şahmat üzrə 1-ci yerin sahibi olaraq qızıl medal qazanıblar.
Çempionat idmanın 10 növü üzrə respublikanın 15 ali təhsil müəssisəsi arasında keçirilib. UNEC komandası finalda Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının komandası ilə yarışıb. UNEC komandasını Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri Aqil Piriverdiyev, Nərmin Xələfova, Aygun Bayramova, SABAH qrupundan Elcin Osmanov, Texnologiya və dizayn fakültəsindən Fəxri Vəliyev, İnformatika və idarəetmə fakültəsindən Nərmin İsmayılova  təmsil edib.

Команда Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) на республиканском чемпионате, проведенном среди высших учебных заведений, завоевала 1-ое место по шахматам и получила золотую медаль.
Чемпионат проводился по 10 видам спорта среди 15 высших учебных заведений республики. Команда UNEC в финале соревновалась с командой Азербайджанской государственной академии физической культуры и спорта. Команду UNEC представляли студенты факультета Финансы и бухгалтерия Агиль Пиривердиев, Нармин Халафова, Айгюн Байрамова, группы САБАХ Эльчин Османов, с факультета Технологии и дизайн Фахри Велиев, факультета Информатики и управления Нармин Исмаилова.