UNEC komandası qızıl medal qazandı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) komandası ali təhsil müəssisələri arasında keçirilən respublika çempionatında şahmat üzrə 1-ci yerin sahibi olaraq qızıl medal qazanıblar.
Çempionat idmanın 10 növü üzrə respublikanın 15 ali təhsil müəssisəsi arasında keçirilib. UNEC komandası finalda Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının komandası ilə yarışıb. UNEC komandasını Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri Aqil Piriverdiyev, Nərmin Xələfova, Aygun Bayramova, SABAH qrupundan Elcin Osmanov, Texnologiya və dizayn fakültəsindən Fəxri Vəliyev, İnformatika və idarəetmə fakültəsindən Nərmin İsmayılova  təmsil edib.

Azerbaijan State University of Economics’ (UNEC) team has won I place of the Republic Championship on Chess held among the higher educational institutions and awarded a gold medal.
The Championship has been held on 10 sport types among 15 higher education institutions of the republic. UNEC’s team has competed with the team of the Academy of Physical Training and Sports. UNEC’s team has been represented by the students of the School of Finance and Accounting Agil Piriverdiyev, Narmin Khalafova, Aygun Bayramova, of SABAH Groups Elchin Osmanov, of the School of Technology and Design Fakhri Valiyev and of the School of Informatics and Management Narmin Ismayilova.