UNEC KÜNİB-in VI Olagan Konqresində təmsil olunub
Qırğızıstanın paytaxtı Bişkek şəhərində Qafqaz Universitetlər Birliyinin (KÜNİB) VI Olagan Konqresi keçirilib. Qırğızıstan-Türkiyə Manas Universitetinin ev sahibliyi ilə təşkil edilən konqres “Transqafqazda tarixi İpək Yolunun yenidən inşası: düşüncələr və təkliflər” mövzusuna həsr edilib.
Tədbirdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) İnzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektor, dosent Şaiq Əsgərov təmsil edib. Ş.Əsgərov konqresdə “İpək yolunun tarixi və onun iqtisadi əhəmiyyəti”  mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Konqresdə KÜNİB rəhbəri Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) rəhbəri Prof.Dr.M.A.Yekta Saraç, səfirlik nümayəndələri, KÜNİB-ə üzv olan universitet rektorları, YÖK üzvləri və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak edib.

UNEC was represented at the VI Olagan Congress of the CAU (KUNIB)
The VI Olagan Congress of the Caucasian Association of Universities (KUNIB) has been in the capital of Kirgizstan Bishkek. The Congress hosted by Kirgizstan-Turkey University of Manas was dedicated to the “Reconstruction of Historical Silk Road: Ideas and Suggestions”.
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was represented at the event by the Vice-rector of the university for Administrative and Organizational Affairs, Associated Professor Shaig Asgerov. Sh.Asgerov made a report on “History of Silk Road and its Economic Significance” in the Congress.
Head of CAU (KUNIB), Prof. Dr Ramazan Korkmaz, Head of Higher Education Institution, Prof. Dr M.A.Yekta Sarach, members of the HEI and public representatives attended the Congress.