UNEC KÜNİB-in VI Olagan Konqresində təmsil olunub
Qırğızıstanın paytaxtı Bişkek şəhərində Qafqaz Universitetlər Birliyinin (KÜNİB) VI Olagan Konqresi keçirilib. Qırğızıstan-Türkiyə Manas Universitetinin ev sahibliyi ilə təşkil edilən konqres “Transqafqazda tarixi İpək Yolunun yenidən inşası: düşüncələr və təkliflər” mövzusuna həsr edilib.
Tədbirdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) İnzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektor, dosent Şaiq Əsgərov təmsil edib. Ş.Əsgərov konqresdə “İpək yolunun tarixi və onun iqtisadi əhəmiyyəti”  mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Konqresdə KÜNİB rəhbəri Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) rəhbəri Prof.Dr.M.A.Yekta Saraç, səfirlik nümayəndələri, KÜNİB-ə üzv olan universitet rektorları, YÖK üzvləri və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak edib.

UNEC представлен на VI Конгрессе Олаган ОКУ
В столице Кыргызстана в городе Бишкек состоялся VI конгресс Олаган Объединения Кавказских Университетов (ОКУ). Конгресс, организованный Кыргызско-турецким университетом Манас, посвящен теме «Вновь сооружение на Транс Кавказе исторического Шелкового пути: рассуждения и предложения».
На мероприятии Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) представил проректор по административным и хозяйственным вопросам, доцент Шаиг Аскеров. На конгрессе Ш.Аскеров выступил с докладом на тему «История Шелкового пути и его экономическое значение».
В конгрессе приняли участие руководитель ОКУ проф.Др. Рамазан Коркмаз, глава Совета по высшему образованию (СВО), проф. Др.М.А.Екта Сарач, представители посольства, ректоры университетов членов ОКУ, члены СВО и представители общественности.