UNEC-lə Ankara və Qazi universitetləri əməkdaşlığın yeni mərhələsində
Martın 20-də UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Türkiyə Respublikasının paytaxtında Ankara Universitetinin rektoru, professor Erkan İbiş və Qazi Universitetinin rektoru, professor İbrahim Uslan ilə görüşüb.
Görüşdə gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilib. İkili diplom proqramları və müvafiq sahələr üzrə beynəlxalq standartlara cavab verən müasir laboratoriyaların yaradılması imkanları qiymətləndirilib. Hər iki ali təhsil ocağı ilə birgə diplom proqramlarına başlanması barədə fikir mübadiləsi aparılıb. UNEC müəllimlərinin bir il müddətinə Ankara və Qazi universitetlərində ixtisas artırmaq məqsədilə tədrisə cəlb edilməsi, tələbə mübadiləsinin daha da genişləndirilməsi, eləcə də birgə tədqiqatların aparılmasının vacibliyi vurğulanıb.
Müzakirələrin nəticəsi olaraq UNEC-lə Ankara Universiteti və Qazi Universiteti arasında akademik və elmi əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.

Новый этап сотрудничества UNEC с университетами Анкара и Гази
20 марта состоялась встреча ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова с ректором университета Анкара в столице Турецкой Республики, профессором Эрканом Ибишем и ректором университета Гази, профессором Ибрагимом Усланом.
На встрече обсуждались вопросы будущего сотрудничества. Была дана оценка программам двойного диплома и возможностям создания современных лабораторий, отвечающих современным требованиям в соответствующих сферах. Был проведен обмен мнениями по вопросам совместных дипломных программ с обоими учебными заведениями. Было отмечено о важности привлечения преподавателей UNEC со сроком на один год в университеты Анкара и Гази с целью повышения квалификации, расширения обмена студентами, а также совместного проведения исследований.
В результате обсуждений было заключено соглашение об академическом и научном сотрудничестве между UNEC и университетами Анкара и Гази.