UNEC-lə Ankara və Qazi universitetləri əməkdaşlığın yeni mərhələsində
Martın 20-də UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Türkiyə Respublikasının paytaxtında Ankara Universitetinin rektoru, professor Erkan İbiş və Qazi Universitetinin rektoru, professor İbrahim Uslan ilə görüşüb.
Görüşdə gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilib. İkili diplom proqramları və müvafiq sahələr üzrə beynəlxalq standartlara cavab verən müasir laboratoriyaların yaradılması imkanları qiymətləndirilib. Hər iki ali təhsil ocağı ilə birgə diplom proqramlarına başlanması barədə fikir mübadiləsi aparılıb. UNEC müəllimlərinin bir il müddətinə Ankara və Qazi universitetlərində ixtisas artırmaq məqsədilə tədrisə cəlb edilməsi, tələbə mübadiləsinin daha da genişləndirilməsi, eləcə də birgə tədqiqatların aparılmasının vacibliyi vurğulanıb.
Müzakirələrin nəticəsi olaraq UNEC-lə Ankara Universiteti və Qazi Universiteti arasında akademik və elmi əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.

UNEC and the Universities of Ankara and Gazi in a new stage of cooperation
UNEC Rector, Professor Adalat Muradov met with the Rector of the Ankara University, Professor Erkan Ibish and Rector of Gazi University, Professor Ibrahim Uslan in the capital of the Republic of Turkey on March 20.
Directions of the future cooperation were discussed within the meeting. Dual Diploma Programs and the opportunities for establishing modern laboratories to meet international standards were assessed. Views on launching double diploma programs with both universities were exchanged. Necessity of involving UNEC teachers to education at the Universities of Ankara and Gazi within a year, expanding exchange of students and conducting joint research works was stressed.
As a result of discussions, a contract on academic and scientific cooperation between UNEC and the Universities of Ankara and Gazi was signed.