UNEC-lə Az-GRANATA MMC arasında əməkdaşlıq möhkəmlənir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professor-müəllim heyəti Az-Granata MMC-də olublar.
Texnologiya və Dizayn fakültəsinin dekanı, professor Vəkil Hüseynov, Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları və Qida məhsullarının texnologiyası kafedralarının professor-müəllim heyəti müəssisədəki ən müasir emal üsullarına malik texnoloji proseslərlə tanış olublar.
Sonra Az-Granata MMC-nin icraçı direktoru Vüqar Mikayılov, alkaqollu içkilər üzrə icraçı direktoru Rövşən Fərhadov və müəssisənin meyvə şirələri üzrə istehsalat rəisi Ramin Əlifov UNEC əməkdaşlarına zavod haqqında ətraflı məlumat verib. Bildiriblər ki, zavod Almaniya, İsveçrə, İtaliya, Bolqarıstan və Fransa istehsalı olan avadanlıqlarla təchiz edilib. Müəssisənin 450  hektar üzüm və 400 hektar nar bağları var. Nar  bağları orqanikdir və Almaniyanın Lacon GmbH İnstitutu tərəfindən sertifikatlaşdırılıb. Meyvə  bağları, meyvə istehsalı və əkinçilik üsulları yerli və xarici mütəxəssislər tərəfindən müntəzəm olaraq yoxlanılır.
Görüşün sonunda UNEC-lə Az-Granata MMC arasında tədris, elm və təcrübə sahəsində əməkdaşlıq haqqında müqavilə bağlanması barədə razılıq əldə edilib.

Cooperation between UNEC and Az- GRANATA is being strengthened
Dean of the School of Technology and Design, Professor Vakil Huseynov, academic staff members of the Departments of Technological Machines and Field Equipment and Technology of Foodstuff became familiar with the technological processes with the most advanced processing methods of the enterprise.
Later, Executive Director of Az- GRANATA LTD on alcoholic drinks Rovshan Farhadov and Production Manager of the Manufacturing on fruit juices Ramin Alifov provided UNEC employees with the information about the plant. According to them, the plant is supplied with the equipment from Germany, Switzerland, Italy, Bulgaria and France. The company owns 450 hectares vineyards and 400 hectares pomegranate orchards. Pomegranate orchards are organic and certified by Lacon GmbH Institute of Germany. Orchards, fruit production and cropping techniques are regularly tested by local and foreign specialists.
Agreement on signing the contract of cooperation in the fields of education, science and internship between UNEC and Az-GRANATA LTD was achieved at the end of the meeting.