25 İYUL 2020 | VIEWS:
UNEC Biznes Məktəbində “Layihələrin idarə edilməsi” ixtisası üzrə ingilis dilində magistr təhsili alan Aygül Məmmədli UNEC ilə ABŞ-ın Linkoln Universitetinin ikili diplom proqramı çərçivəsində 2 il müddətində ABŞ-da təhsilini davam etdirəcək.
Hazırda San Fransisko şəhərində olan A.Məmmədli Linkoln Universitetində “Maliyyə menecmenti” ixtisası üzrə magistr təhsili alacaq. O, təhsil almaqla yanaşı, Amerikada işləmək hüququ da əldə edib.
Aygül Məmmədli universiteti bitirdikdə UNEC-in və Linkoln Universitetinin diplomunu qazanmış olacaq.

Master of UNEC engages in dual diploma programme of the University of Lincoln, USA
Aygul Mammadli, who has a master’s degree in English at UNEC Business School, majoring in “Project Management” will continue her education in the United States for 2 years under a dual degree program with UNEC and Lincoln University in the United States.
Mammadli, who is currently in San Francisco, will study for a master’s degree in financial management at Lincoln University. In addition to studying, she has received the right to work in the United States.
After graduating from the university A. Mammadli   will receive a diploma from UNEC and Lincoln University.