UNEC magistrı Berlin Nümayəndələr Palatasının Tədqiqat Fondunun qrantını qazanıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) magistri Berlin Nümayəndələr Palatasının Tədqiqat Fondunun qrantını qazanıb.
UNEC-in Türk Dünyası İşlətmə Fakultəsi, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin magistrı Semra Nusal 2015-cı ilin dekabrında sözügedən proqram üçün alman dilində hazırladığı “Dayanıqlı turizmin dayanıqlı rəqabət acısından dəyərləndirilməsi” mövzusunda çıxışı ilə qalib gələrək, Azad Berlin Universitetində (Freie Universität Berlin) elmi tədqiqat aparmaq hüququnu qazanıb. Semra bu müddət ərzində Almaniyanın elmi fəaliyyət üsulları ilə yaxından tanış olacaq, Almaniyanın Nümayəndələr Palatası və Azad Berlin Universitetinin professor və elmi-işçi heyətilə birgə dəyərli elmi təcrübələrə yiyələnəcək.
Təqaüd proqramına ABŞ, Böyük Britaniya, Fransa və postsovet ölkələrindən müraciət edən namizədlərdən yalniz 15 nəfəri qalib olub.
Qeyd: Almaniya Federativ Respublikasının Berlin Nümayəndələr Palatasının Maliyyələşdirdiyi Təhsil Fondu 1994-cü ildə yaradılıb. Fond II Dünya müharibəsindən sonra Fransa, İngiltərə, ABŞ, Rusiya və Sovet birliyindəki digər dövlətlər ilə çoxşaxəli dostluq münasibətləri qurmaq və inkişaf etdirmək məqsədilə yaradılıb. “Die Studienstiftung des Abgeordnetenhauses von Berlin” gənc alim və tələbələr üçün təqaüd proqramını maliyyələşdirir. Qrantlar müxtəlif ixtisaslar üzrə akademik nailiyyətlər, aktiv ictimai fəaliyyət kimi kriteriyalar üzrə verilir. 10 ay davam edən layihə müddətində qaliblər tədqiqat sahələrini yalnız beynəlxalq perspektivdə deyil, eləcə də Berlinin ictimai, mədəni, sosial-siyasi həyatında da təcrübədən keçirirlər.

Graduate Student of UNEC won the grant by the Research Foundation of Berlin House of Representatives
20 SEPTEMBER 2016 | VIEWS:
Semra Nusal
Graduate Student of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) won the grant by the Research Foundation of Berlin House of Representatives
A graduate student of (UNEC) School of Turkic World of Business Administration, International Master and Doctorate Center Semra Nusal has got a chance of conducting a research at the Free University of Berlin (Freie Universität Berlin) making a speech on “Evaluation of Sustainable Tourism in terms of Stable Rivalry” in German for the above mentioned program in December of 2015. Semra will become familiar with scientific research methods closely within the period and will master valuable scientific experience together with the academic and scientific staffs of the House of Representatives and Free University of Berlin.
Only 15 participants appliying from the US, Great Britain, France and post- Soviet countries became the winners of the Scholarship Program.
Note: Education Foundation financed by the Berlin House of Representatives of the Federative Republic og Germany was established in 1994. The Foundation was set up and develop friendship with France, England, the US, Russia and other countries of the Soviet Union after the World War II. “Die Studienstiftung des Abgeordnetenhauses von Berlin” provides finance for the Scholarship Program of research fellows and students. Grants are provided on the criteria such as academic achievements, active public activities in different majors. The winners get experince not only in international perspective, but also in the social, cultural and political life of Berlin within a ten-month project.