UNEC Meksika universitetləri ilə əməkdaşlıq edəcək
Meksika Birləşmiş Ştatlarının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Xuan Rodrigo Labardini Flores UNEC-də olub.
Rektor, professor Ədalət Muradovla görüşdə UNEC-in xarici universitetlərlə əməkdaşlığından, o cümlədən ikili diplom, mübadilə proqramlarından bəhs olunub. UNEC-in beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsində maraqlı olduğunu bildirən rektor, Meksikanın aparıcı universitetləri ilə birgə tədqiqatların aparılması, müəllim-tələbə mübadiləsi, MBA proqramı və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq etməyin hər iki tərəf üçün əhəmiyyətli olacağını vurğulayıb. Rektor UNEC Ekstern Mərkəzinin yaradıldığına diqqət çəkərək, meksikalı tələbələrin burada təhsil almaları üçün geniş imkanların mövcud olduğunu vurğulayıb.
Meksika hökumətinin Azərbaycanla əməkdaşlığa çox böyük önəm verdiyini bildirən R.Lobardini iki ölkə arasındakı hərtərəfli dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinə toxunub. Səfir Azərbaycan və Meksika arasında bütün sahələrdə, o cümlədən elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi məqsədilə qarşılıqlı fəaliyyətin, təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyətini önə çəkib. Diplomat UNEC-də tələbələrə Meksika mövzusunda seminar keçəcəyini bildirib və onlar üçün səfirlikdə istehsalat təcrübəsinin təşkil olunacağını qeyd edib.
Qarşılıqlı fikir mübadiləsi şəraitində keçən görüşdə UNEC-lə Meksikanın aparıcı universitetləri arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması barədə razılıq əldə olunub.

UNEC будет сотрудничать с мексиканскими университетами
Чрезвычайный и полномочный посол Мексиканских Соединенных Штатов Хуан Родриго Лабардини Флорес посетил UNEC.
На встрече ректор, профессор Адалат Мурадов рассказал о программах двойного диплома и обмена UNEC с зарубежными университетами. Выразив заинтересованность в расширении международных связей UNEC, ректор подчеркнул проведение совместных исследований, обмена преподавателями и студентами, программы MBA с ведущими университетами Мексики и сотрудничество в других направлениях, что будет иметь большое значение  для обеих сторон.  Обратив внимание на созданный Центр EksternUNEC, ректор подчеркнул о широких возможностях, имеющихся здесь  для получения образования студентами Мексики.
Придающий большое значение сотрудничеству правительства Мексики с Азербайджаном, дипломат затронул вопрос о всесторонней  дружбе и сотрудничества между двумя странами. С целью углубления сотрудничества Азербайджана и Мексики во всех сферах, в том числе в сфере образования и науки посол подчеркнул зачение совместной деятельности, обмена опытом.
Р.Лабардини отметил, что для студентов UNEC  будет проведен семинар на тему Мексики и организована производственная практика в посольстве.
На встрече, состоявшейся при взаимном обмене мнениями, было принято решение о подписании меморандума сотрудничества с ведущими университетами UNEC и правительством Мексиканских  Соединенных Штатов.