UNEC müəlliminin Qarabağ problemiylə bağlı məqaləsi Əl-Cəzirədə
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müəllimi Araz Aslanlının Qarabağ problemi ilə növbəti məqaləsi dünyanın nüfuzlu media qurumlarından olan Əl-Cəzirədə yayınlanıb.
Məqalədə Qarabağ probleminin həlli ilə bağlı təşəbbüslərin tarixindən və indiyə qədər təklif olunan həll planlarının mahiyyətindən bəhs edilib. Qarabağ probleminin indiyə qədər həll edilməməsinin səbəbləri və işğalçı Ermənistanın destruktiv mövqeyi qısa izah edilib.
Daha sonra 2016-cı ilin aprel ayında cəbhə xəttində baş verənlərdən sonra vasitəçi dövlətlərin artan səylərinə və prezidentlərin Vyana görüşünün nəticələrinə toxunulub, problemin həlli ilə bağlı təşəbbüslərin nəticə yaratmaq ehtimalı dəyərləndirilib.
Məqalənin tam variantını burada oxuya bilərsiniz: http://aljazeera.com.tr/gorus/karabagda-cozum-ihtimali

UNEC Teaching Staff’s Article on Garabagh Problem on Aljazeera
Teaching staff of the Department of Economics and Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Araz Aslanli’s next article on Garabagh problem was published on one of the prestigious media organizations of the world Aljazeera.
The date of initiatives related with the resolution of the Garabagh problem and the nature of the plans proposed so far are spoken in the article. The reasons for the failure to resolve the Garabagh conflict thus far and the destructive position of Armenians are explained in brief.
In addition, the growing efforts of the mediator countries and the results of the Presidents’ meeting in Vienna after recent incidents on the front line in April 2016 are discussed and the initiatives for the possibility of generating the problem’s solution are assessed.
The full version of the article is available here: http://aljazeera.com.tr/gorus/karabagda-cozum-ihtimali