UNEC müəlliminin Qarabağ problemiylə bağlı məqaləsi Əl-Cəzirədə
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müəllimi Araz Aslanlının Qarabağ problemi ilə növbəti məqaləsi dünyanın nüfuzlu media qurumlarından olan Əl-Cəzirədə yayınlanıb.
Məqalədə Qarabağ probleminin həlli ilə bağlı təşəbbüslərin tarixindən və indiyə qədər təklif olunan həll planlarının mahiyyətindən bəhs edilib. Qarabağ probleminin indiyə qədər həll edilməməsinin səbəbləri və işğalçı Ermənistanın destruktiv mövqeyi qısa izah edilib.
Daha sonra 2016-cı ilin aprel ayında cəbhə xəttində baş verənlərdən sonra vasitəçi dövlətlərin artan səylərinə və prezidentlərin Vyana görüşünün nəticələrinə toxunulub, problemin həlli ilə bağlı təşəbbüslərin nəticə yaratmaq ehtimalı dəyərləndirilib.
Məqalənin tam variantını burada oxuya bilərsiniz: http://aljazeera.com.tr/gorus/karabagda-cozum-ihtimali

Статья преподавателя UNEC в связи с Карабахской проблемой в Аль -Джазире
Очередная статья в связи с Карабахской проблемой преподавателя кафедры Экономики и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Араза Асланлы транслировалась в авторитетном медиа — структуре мира Ал-Джазире.
В статье рассказывается в связи с решением Карабахской проблемы об истории инициатив и сути предлагаемых по сегодняшний день планов решения проблемы. Кратко излагаются причины не решения Карабахской проблемы по сегодняшний день и деструктивная позиция захватнической Армении.
Дальше затронуты вопросы происходящих в апреле 2016 года событий на линии фронта, растущих усилий посреднических стран и результатов Венской встречи президентов, в связи с решением проблемы дана оценка создания результатов инициатив.