UNEC müəllimləri təltifolunma mərasimində iştirak edib
İyulun 1-də Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr edilən ali təhsil müəssisələrinin işçiləri arasında keçirilən Respublika Spartakiadasının qaliblərinin mükafatlandırılıması mərasimi keçirilib. Tədbirdə UNEC-in müəllimlərindən ibarət qalib komandanın üzvləri də iştirak edib.
May ayında təşkil edilən spartakiadada UNEC müəllimlərindən ibarət komanda voleybol üzrə birinci yeri qazanıb. Spartakiadanın proqramına daxil olan 5 idman növü üzrə yarışda UNEC müəllimləri şahmat üzrə II yerə, nərd üzrə isə III yerə layiq görülüblər.
AHİK-in sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Mehbalıyev idman yarışlarında qalib gələn komandaların üzvlərini təbrik edərək, onlara yeni-yeni uğurlar arzulayıb. Sonra qaliblərə kubok və diplomları təqdim edib.
Qeyd edək ki, Spartakiadada 14 ali təhsil müəssisələrinin professor-müəllim heyəti və texniki işçiləri iştirak ediblər.

Преподаватели UNEC приняли участие в церемонии награждения
1 июля в Конфедерации профсоюзов Азербайджана (КПА) состоялась церемония награждения проведенной среди работников высших учебных заведений победителей Республиканской спартакиады, посвященной 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.  В мероприятии приняли участие члены команды-победителя из числа преподавателей UNEC.
На спартакиаде, состоявшемся в мае, команда в составе преподавателей UNEC завоевала первое место. На соревновании по 5 видам спорта, входящих в программу спартакиады, преподаватели UNEC были удостоены II места по шахмату, а по нардам III места.
Председатель КПА, депутат Милли Меджлиса Саттар Мехбалыев поздравив членов команд-победителей соревнования, пожелал им новых успехов. Затем вручил победителям кубок и дипломы.
Следует отметить, что в спартакиаде приняли участие профессорско-преподавательский состав и технические работники 14 высших  учебных заведений.