UNEC müəllimləri Türkiyədə liderlik təhsili proqramında iştirak ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekan müavini Anar Hüseynov və Menecment kafedrasının müəllimi Mircavid Həsənov Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin dəstəyi ilə Türkiyə Elmi-Texniki Araşdırma Qurumu və Türkiyə Sənaye Menecmenti İnstitutunun təşkil etdiyi liderlik təhsili proqramında iştirak ediblər.
Liderlik Məktəbi Layihəsi çərçivəsində UNEC müəllimləri Hacettepe universitetində konfransda olublar, “Azərbaycan–Türkiyə iş birliyi” mövzusunda seminarları dinləyiblər. Hacettepe universitetinin texnoparkında yeni layihələrlə tanış olublar.
Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyində və Türkiyə Böyük Millət Məclisində təşkil olunan tədbirlərdə iştirak edən universitet müəllimlərinə Türkiyənin xarici əlaqələri, beynəlxalq münasibətləri haqqında ətraflı məlumat verilib.

UNEC Teaching Staff Members participated in the Leadership Training Program in Turkey
Deputy Dean of the School of Finance and Accounting of Azerbaijan State University of Economics Anar Huseynov and the teaching staff member of the Department Management Mirjavid Hasanov participated in the Leadership Training Program organized by the Scientific- Technical Research Center and the Institute of Industrial Management of Turkey with support of the Turkish Ambassador in Azerbaijan.
The UNEC teaching staff members attended Hajettepe University’s conference within the Leadership School Project; they also attended workshops on “Azerbaijan- Turkey Cooperation”. They became familiar with the new projects in the Industrial Park of Hajettepe University.
Our teachers were informed about the foreign relations of Turkey within the events realized by the Ministry of Foreign Relations of Turkey and Grand National Assembly of Turkey in detail.