UNEC nüfuzlu elmi konqresə ev sahibliyi edəcək
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 13-cü Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresi keçiriləcək. İctimai elmlər sahəsində özünəməxsus yeri olan ənənəvi tədbirdə 236 elmi işin məruzəsi və müzakirəsi həyata keçiriləcək. Tədbirə Azərbaycan nümayəndə heyəti ilə yanaşı, müxtəlif ölkələrdən 250-ə yaxın elm adamının və 10-na yaxın xarici universitet rektorlarının qatılacağı gözlənilir.
Konqres UNEC başda olmaqla Türk Dövlətlərinin tanınmış ali məktəbləri olan İstanbul Universiteti (Türkiyə), Qazi Universiteti (Türkiyə), Sakarya Universiteti (Türkiyə), Uludağ Universiteti (Türkiyə), Cəlal Bayar Universiteti (Türkiyə), Bülent Ecevit Universiteti (Türkiyə), Giresun Universiteti (Türkiyə), Nevşehir Hacı Bektaş Veli Universiteti (Türkiyə), Qızıl Orda Korkut Ata Dövlət Universiteti (Qazaxıstan), Miras Universiteti (Qazaxıstan), İqtisadiyyat və Biznes Universiteti (Qırğızıstan), Beynəlxalq Vizyon Universiteti (Makedoniya) və Tbilisi Dövlət Universitetinin (Gürcüstan) tərəfindən təşkil olunur.
13-cü Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresi 28-30 oktyabr tarixlərində keçiriləcək. Açılış 28 oktyabr saat 10:00-da UNEC-in əsas binasının böyük akt zalında keçiriləcək. Konqresdə elmi işlərin məruzəsi və müzakirəsi 28-29 oktyabr tarixlərində UNEC-in IV korpusunda təşkil olunacaq.
Qeyd: Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresi indiyədək Türkiyə, Qazaxıstan, Rusiya, Moldova, Qırğızıstan, Ukrayna kimi müxtəlif ölkələrdə təşkil olunmuş və türk dünyasının aparıcı universitetləri arasında səmərəli və dayanıqlı elmi əməkdaşlıq və araşdırma platforması olub. Hər il bu tədbirdə ictimai elmlərin bütün sahələri üzrə yüzlərlə elm adamları, gənc tədqiqatçılar iştirak edir və ictimai elmlərin bir çox aktual məsələləri barədə məzmunlu və faydalı elmi araşdırmalar aparılır və konqresin yekun kitabında dərc edilir. Bu günə keçirilmiş bütün konqreslər iki mindən artıq elm adamını özündə birləşdirən bir şəbəkə formalaşdırıb.

UNEC will host the Prestigious Scientific Congress
The XIII International Congress of Turkish World Social Sciences will be host by Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Report and discussion of 236 scientific works will be realized during the traditional event which is unique in the field of social sciences. Nearly 250 scientists from various countries and the rectors of about 10 foreign universities along with Azerbaijani delegation are expected to join the event. The Congress is organized by the popular higher education institutions, including UNEC, such as the University of Istanbul (Turkey), Gazi University (Turkey), Sakarya University (Turkey), Uludagh University (Turkey), Jelal Bayar University (Turkey), Bulent Ecevit University (Turkey), Giresun University (Turkey), Nevshehir Haci Bektash Veli University (Turkey), Kizil Orda Korkut Ata State University (Kazakhstan), Miras University (Kazakhstan), the University of Economy and Business (Kirgizstan), the International Vision University (Macedonia) and the State University of Tbilisi (Georgia).
The XIII International Congress of Turkish World Social Sciences is to be held within 28-30 October. The opening will take place on October 28 at 10am in the Assembly Hall of the main training building of UNEC. The report and discussion of the scientific works of the congress will be heard in the IV training building of UNEC within October 28-29.
Note: The Congress of Turkish World Social Sciences has been organized in Turkey, Kazakhstan, Russia, Moldova, Kirgizstan, Ukraine and others up to now and become the efficient and sustainable scientific collaborative and research platform of the Turkic world’s leading universities. Every year hundreds of scholars and research fellows on all areas of social sciences participate in the event and make comprehensive and beneficial researches on many urgent issues of social sciences and published on the final book of the congress. All congresses held to date formed a network comprising more than two thousand scientists.