20160921_123635Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin professorları İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində keçirilən beynəlxalq elmi seminarda iştirak ediblər.
«Qanunvericiliyin təsirinin qiymətləndirilməsi» mövzusuna həsr olunan seminarda İqtisadiyyatin tənzimlənməsi kafedrasının müdiri, professor Məhiş Əhmədov və İqtisadi hüquq kafedrasının müdiri, professor Fərhad Rəhmanov Azərbaycanda tənzimləmənin təsirinin qiymətləndirilməsi və formalaşmasına dair problemlərin müzakirəsində iştirak ediblər.
Seminarın rəhbəri və eyni zamanda moderatoru olan İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Tənzimləmə Siyasəti Komitəsinin vitse sədri, Fransanın  rəsmi nümayəndəsi Çarlz-Henri Montin, TTQ-nin iqtisadi aspektlərinin təkmilləşdirilməsinə dair UNEC professorlarının verdiyi təkliflərin seminarlar zamanı nəzərə alınacağını bildirib.
Seminar iştirakçıları mühazirələr və kiçik qruplarda çalışmalar zamanı tənzimləyici təsirin qiymətləndirilməsi, prosedur mərhələlərinin strukturuna dair yeni biliklərə yiyələniblər. Eyni zamanda, müxtəlif ölkələrdə TTQ-nin işlənib hazırlanması və həyata keçirilməsi təcrübəsi ilə tanış olublar.

The Professors of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) attended the international scientific seminar held at the Economic Reforms’ Analysis and Communication Center.
Head of the Department Regulation of Economy, Professor Mahish Ahmadov and Head of the Department Economic Law, Professor Farhad Rahmanov participated in the discussion of problems on the Assessment and Formation of the Effects of Regulation in Azerbaijan within the workshop dedicated to “Assessment of the Effects of Legislation”.
The Head and the Moderator of the Seminar, the Vice-chairman of the Economic Cooperation and Regulation Policy Committee of Development Organization, the official of France Charles- Henri Montin noted that UNEC Professors’ proposals on AER would be taken into account within the seminars.
The participants of the seminar mastered new knowledge on the evaluation of regulatory impact and the structure of stages of procedure within the lectures in small groups. At the same time, they got acquainted with the development of AER and the experience of its implementation in different countries.