20160921_123635Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin professorları İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində keçirilən beynəlxalq elmi seminarda iştirak ediblər.
«Qanunvericiliyin təsirinin qiymətləndirilməsi» mövzusuna həsr olunan seminarda İqtisadiyyatin tənzimlənməsi kafedrasının müdiri, professor Məhiş Əhmədov və İqtisadi hüquq kafedrasının müdiri, professor Fərhad Rəhmanov Azərbaycanda tənzimləmənin təsirinin qiymətləndirilməsi və formalaşmasına dair problemlərin müzakirəsində iştirak ediblər.
Seminarın rəhbəri və eyni zamanda moderatoru olan İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Tənzimləmə Siyasəti Komitəsinin vitse sədri, Fransanın  rəsmi nümayəndəsi Çarlz-Henri Montin, TTQ-nin iqtisadi aspektlərinin təkmilləşdirilməsinə dair UNEC professorlarının verdiyi təkliflərin seminarlar zamanı nəzərə alınacağını bildirib.
Seminar iştirakçıları mühazirələr və kiçik qruplarda çalışmalar zamanı tənzimləyici təsirin qiymətləndirilməsi, prosedur mərhələlərinin strukturuna dair yeni biliklərə yiyələniblər. Eyni zamanda, müxtəlif ölkələrdə TTQ-nin işlənib hazırlanması və həyata keçirilməsi təcrübəsi ilə tanış olublar.

Профессора UNEC приняли участие в международном научном семинаре
Профессора Азербайджанского государственного экономического университета приняли участие в международном научном семинаре, состоявшемся в Центре анализа и коммуникации экономических реформ.
В семинаре, посвященном теме «Оценка влияния законодательства», в обсуждениях проблемы оценки и формирования влияния регулирования в Азербайджане приняли участие заведующий кафедрой Регулирования экономики, профессор Мехиш Ахмедов и заведующий кафедрой Экономического права, профессор Фархад Рахманов.
Руководитель и в то же время модератор семинара, вице-председатель Комитета политического регулирования организации экономического сотрудничества и развития, официальный представитель Франции Чари-Генри Монтин отметил, что на состоявшихся семинарах будут предусмотрены предложения профессоров UNEC по совершенствованию экономических аспектов TTQ.
Участники семинара овладели новыми знаниями по оценке регулирующего влияния, структуре этапов процедуры. В то же время они ознакомились с практикой разработки и осуществления TTQ в различных странах.