UNEC professoru beynəlxalq konfransda çıxış edib
Varşavada Azərbaycan Respublikasının Polşadakı səfirliyi və Varşava Unuversiteti tərəfindən birgə təşkil edilən IV Azərbaycan-Polşa Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) tədbirdə professor Fərhad Rəhmanov təmsil edib.
Prof. F.Rəhmanovun “Azərbaycanda təhsil və elm” mövzusunda məruzəsində ölkədə aparılan təhsil və elm siyasətinin ən yeni meylləri səciyyələndirilməklə yanaşı,  gənc menecer və sahibkarların hazırlanması, universitetin biznes və elmlə qarşılıqlı şəbəkədaxili fəaliyyəti, innovasiyalar “inkubatoru”nun təsis edilməsi, gənclərin təhsil layihələrinə dəstək sahələrində UNEC-in nailiyyətləri xüsusilə qeyd edilib.
Prof. F.Rəhmanov çıxışı zamanı həmçinin, elmi forumda məruzəçilərin yüksək peşəkarlıq səviyyəsini, Polşalı həmkarlarının öz tədqiqatlarında orta əsr və müasir Azərbaycanın ədəbiyyat və incəsənət, dilçilik problemlərinə dərindən nüfuz etmələrini qeyd edib.
IV Azərbaycan-Polşa Beynəlxalq Elmi Konfransı elm, mədəniyyət, ədəbiyyat, dilçilik, iqtisadiyyat və müasir siyasi münasibətlər problemlərinə həsr edilib. Üç sessiya ərzində Azərbaycanı təmsil edən yeddi alimin, o cümlədən, akademik Z.Bünyadov adına Şərqşünasliq İnstitutunun direktoru G.Baxşəliyevanın, AMEA Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunu təmsil edən professor Bədirxan Əhmədovun, Müşfiq Çobanovun, həmçinin, Polşa Respublikasının müxtəlif universitetlərinin təmsil edən polşalı alimlərin məruzələri dinlənilib.

UNEC Professor makes a speech at the International Conference
The IV Azerbaijan Poland International Scientific Conference organized by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Poland and the University of Warsaw has taken place in Warsaw. Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been represented in the event by the Professor Farhad Rahmanov.
Along with characterizing the latest trends in education and science policy held in the country, the development of the young managers and entrepreneurs, mutual networking of the university with the business and science, the establishment of innovations “incubator” and UNEC’s achievements in supporting students in the fields of education have especially been mentioned in Prof. F.Rahmanov’s report on “Education and Science in Azerbaijan”.
Prof. F.Rahmanov has also pointed the high level of professionalism of the speakers within the scientific forum and that his Polish colleagues have deeply investigated the problems of medieval and modern literature and art and linguistics of Azerbaijan in their studies.
The IV Azerbaijan- Poland International Scientific Conference was dedicated to the problems of Science, Culture, Literature, Linguistics, Economics and Modern Political Relations. Reports by 7 scholars who represent Azerbaijan, as well as the Director of the Institute of Oriental Studies named after academician Z.Bunyadov G.Bakhshaliyeva, Professor Badirkhan Ahmadov from the Institute of Literature of the ANAS named after Nizami, Mushfig Chobanov and Polish scientists represented different Universities of the Republic of Poland have been heard within the three sessions of the conference.