UNEC professoru beynəlxalq konfransda çıxış edib
Varşavada Azərbaycan Respublikasının Polşadakı səfirliyi və Varşava Unuversiteti tərəfindən birgə təşkil edilən IV Azərbaycan-Polşa Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) tədbirdə professor Fərhad Rəhmanov təmsil edib.
Prof. F.Rəhmanovun “Azərbaycanda təhsil və elm” mövzusunda məruzəsində ölkədə aparılan təhsil və elm siyasətinin ən yeni meylləri səciyyələndirilməklə yanaşı,  gənc menecer və sahibkarların hazırlanması, universitetin biznes və elmlə qarşılıqlı şəbəkədaxili fəaliyyəti, innovasiyalar “inkubatoru”nun təsis edilməsi, gənclərin təhsil layihələrinə dəstək sahələrində UNEC-in nailiyyətləri xüsusilə qeyd edilib.
Prof. F.Rəhmanov çıxışı zamanı həmçinin, elmi forumda məruzəçilərin yüksək peşəkarlıq səviyyəsini, Polşalı həmkarlarının öz tədqiqatlarında orta əsr və müasir Azərbaycanın ədəbiyyat və incəsənət, dilçilik problemlərinə dərindən nüfuz etmələrini qeyd edib.
IV Azərbaycan-Polşa Beynəlxalq Elmi Konfransı elm, mədəniyyət, ədəbiyyat, dilçilik, iqtisadiyyat və müasir siyasi münasibətlər problemlərinə həsr edilib. Üç sessiya ərzində Azərbaycanı təmsil edən yeddi alimin, o cümlədən, akademik Z.Bünyadov adına Şərqşünasliq İnstitutunun direktoru G.Baxşəliyevanın, AMEA Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunu təmsil edən professor Bədirxan Əhmədovun, Müşfiq Çobanovun, həmçinin, Polşa Respublikasının müxtəlif universitetlərinin təmsil edən polşalı alimlərin məruzələri dinlənilib.

Профессор UNEC выступил на международной конференции
В Варшаве при совместной организационной поддержке посольства Азербайджанской Республики в Польше и Варшавского университета проведена IV Азербайджано-польская Международная конференция. На мероприятии Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) представил профессор Фархад Рахманов.
В докладе профессора Ф.Рахманова на тему «Образование и наука в Азербайджане» наряду с характеристикой новейших тенденций политики образования и науки, нашли место вопросы подготовки молодых менеджеров и предпринимателей, взаимной внутренней сетевой деятельности университета в бизнесе и науке, учреждения инновационных «инкубаторов», достижения UNEC в сфере поддержки молодежью проектов образования.
В своем выступлении проф.Ф.Рахманов также отметил высокий профессиональный уровень докладчиков на форуме, о глубоком изучении польскими коллегами в своих исследованиях проблем литературы и искусства, языкознания Азербайджана в средние века и на современном этапе.
IV Азербайджано-польская Международная научная конференция освящена вопросам науки, культуры, литературы, языкознания, экономики и современным политическим отношениям. В течение трех сессий были заслушаны доклады представивших Азербайджан семи ученых, в том числе директора института Востоковедения им. З.Буниатова  Г.Бахшалиева, профессора Бадирхана Ахмедова, Мушвига Чобанова, представивших Институт литературы им. Низами, а также польских ученых, представляющих различные университеты Польской республики.