UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov Moskva şəhərində Dövlət Kreml Sarayında keçirilən Ümumrusiya İqtisad Toplantısında iştirak edib.
Rusiyanın Federal Məclisinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə Rusiyanın hökümət, biznes və elm nümayəndələri ilə yanaşı, xarici universitet və ölkə səfirliklərinin də əməkdaşları iştirak edib.
Toplantı çərçivəsində UNEC professorunun bir sıra nüfüzlü elmi təşkilat və universitet nümayəndələri ilə görüşü olub. Görüşdə Z.Məmmədov UNEC-in beynəlxalq əlaqələri, nüfuzlu elmi təşkilatlarla əməkdaşlığı barədə ətraflı məlumat verib. UNEC-in təşəbbüsü ilə yaradılan Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin (TDİB) fəaliyyəti haqqında danışıb.
Elm və təhsil sahəsi istiqamətində aparılan müzakirələrdə Rusiya Azad İqtisadçılar Cəmiyyəti ilə TDİB-in əməkdaşlıq imkanlarına toxunulub. Bildirilib ki, qarşılıqlı əməkdaşlıq hər iki ölkədə iqtisad elminin və tədrisinin inkişafına yeni imkanlar yarada bilər. Görüş zamanı Rusiya Azad İqtisadçılar Cəmiyyəti UNEC-də yaradılacaq yeni kitabxananın iqtisadiyyat sahəsində dərslik və monoqrafiyalarla təmin olunmasına dəstək göstərəcəyini də bildirib.

Профессор UNEC на Всероссийском экономическом собрании
Заведующий Отделом науки UNEC, профессор Захид Мамедов принял участие во Всероссийском экономическом собрании, состоявшемся в Государственном кремлевском дворце, города Москвы.
В мероприятии, состоявшемся при организационной поддержке Федерального меджлиса России, наряду с правительством, представителями бизнеса и науки России приняли участие сотрудники зарубежных университетов и посольств.
В рамках собрания состоялась встреча профессора UNEC с рядом представителей авторитетных научных организаций и университетов. На встрече З.Мамедов дал подробную информацию о международных отношениях UNEC, сотрудничестве с авторитетными научными организациями. Рассказал о Союзе экономистов тюркского мира (СЭТМ), созданного по инициативе UNEC.
На обсуждениях, проведенных в направлении науки и образования, были затронуты вопросы  о возможностях сотрудничества Общества свободных экономистов России с СЭТМ. Было отмечено, что взаимное сотрудничество может создать новые возможности обеим странам в развитии и обучении экономической науки. При встрече было отмечено об оказании поддержки Обществом свободных экономистов России созданной в UNEC новой библиотеке в обеспечении учебниками и монографиями по экономике.