UNEC QS Dayanıqlılıq Reytinqi 2024 üzrə Azərbaycanda birincidir!
95 ölkədən 1403 universitetin iştirak etdiyi reytinqdə UNEC ilk dəfə olaraq yer alıb. UNEC Azərbaycanda 1-ci, Asiyada 327-ci, dünyada isə 1051-1100-cü universitet olub.
QS Dayanıqlılıq Reytinqi üç əsas hissədən ibarətdir: Ətraf mühitə təsir faktoru, Sosial təsir faktoru və İdarəetmə.
UNEC “Ətraf mühit dayanıqlılığı” göstəricisi üzrə dünyada 305-ci, “Bərabərlik” göstəricisi üzrə 638-ci və “İdarəetmə” göstəricisi üzrə isə 504-cü universitetdir.
Reytinqi müəyyən etmək üçün istifadə edilən məlumatların 29 faizi universitetlər tərəfindən təqdim edilir, 71 faizi isə QS tərəfindən rəsmi mənbələrə və ölkənin dayanıqlılıq üzrə beynəlxalq reytinq göstəricilərinə istinadən toplanır.

UNEC is the first in Azerbaijan according to QS Sustainability Ranking 2024
For the first time, UNEC was included in the ranking of 1403 universities from 95 countries. UNEC was the 1st university in Azerbaijan, 327th in Asia, and 1051-1100 in the world.
The QS Sustainability Ranking consists of three main parts: Environmental Impact Factor, Social Impact Factor, and Governance.
UNEC is the 305th university in the world according to the “Environmental sustainability” indicator, the 638th according to the “Equality” indicator, and the 504th according to the “Governance” indicator.
29 percent of the data used to determine the ranking is provided by universities, and 71 percent is collected by QS, referring to official sources and the country’s international sustainability ranking indicators.