UNEC QS Regional reytinqində 30 pillə irəliləyib
???????????????????????????????????????????????QS Reytinq Agentliyinin 2021-ci il üçün “QS İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya” regionu üzrə reytinq cədvəlində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) regionun 221-230 ən yaxşı universiteti arasında qərarlaşaraq, ötən ilki nəticə ilə müqayisədə 30 pillə yüksəlib.
Ötən illə müqayisədə indikatorlar üzrə topladığı balları artıran UNEC, builki nəticələrə görə bir pillə yüksəlib və Azərbaycanın ən reytinqli 2-ci universiteti olub. İxtisaslaşmış Azərbaycan universitetləri arasında isə UNEC birinci yerdədir.
Reytinq təşkilatında UNEC-in əldə etdiyi ən yaxşı nəticə  “İşəgötürənlər reputasiyası” indiqatoru üzrə olub. Region universitetləri arasında 96-cı ən yaxşı nəticəni əldə edən UNEC Azərbaycan universitetləri arasında birinci yerdə qərarlaşıb.
“Akademik Reputasiya” indikatoru üzrə  ötən illə müqayisədə 17 pillə irəliləyən UNEC regionda 136-cı,  Azərbaycanda isə ikinci ən yaxşı nəticəni əldə edib.

UNEC поднялся на 30 ступеней в Региональном рейтинге QS
В рейтинговой таблице по региону «QS Развивающаяся Европа и Центральная Азия» Рейтингового агентства на 2021 год Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) по сравнению с прошлым годом поднялся на 30 ступеней, расположившись среди  221-230 лучших университетов.
По сравнению с прошлым годом  UNEC, увеличив число набранных баллов по индикатору, по результатам текущего года поднялся на одну ступень и стал 2 рейтинговым университетом Азербайджана. Среди специализированных университетов Азербайджана UNEC на первом месте.
В рейтинговой организации лучший результат UNEC показал по индикатору «Репутация работодателей».  UNEC, показавший лучший результат среди 96 лучших университетов региона, определился на первом месте среди университетов Азербайджана.
UNEC, поднявшись на 17 ступеней по сравнению с прошлым годом по индикатору «Академическая репутация»,  добился 136 места в регионе, а в Азербайджане второго.