UNEC QS Regional reytinqində 30 pillə irəliləyib
???????????????????????????????????????????????QS Reytinq Agentliyinin 2021-ci il üçün “QS İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya” regionu üzrə reytinq cədvəlində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) regionun 221-230 ən yaxşı universiteti arasında qərarlaşaraq, ötən ilki nəticə ilə müqayisədə 30 pillə yüksəlib.
Ötən illə müqayisədə indikatorlar üzrə topladığı balları artıran UNEC, builki nəticələrə görə bir pillə yüksəlib və Azərbaycanın ən reytinqli 2-ci universiteti olub. İxtisaslaşmış Azərbaycan universitetləri arasında isə UNEC birinci yerdədir.
Reytinq təşkilatında UNEC-in əldə etdiyi ən yaxşı nəticə  “İşəgötürənlər reputasiyası” indiqatoru üzrə olub. Region universitetləri arasında 96-cı ən yaxşı nəticəni əldə edən UNEC Azərbaycan universitetləri arasında birinci yerdə qərarlaşıb.
“Akademik Reputasiya” indikatoru üzrə  ötən illə müqayisədə 17 pillə irəliləyən UNEC regionda 136-cı,  Azərbaycanda isə ikinci ən yaxşı nəticəni əldə edib.

UNEC has moved up 30 places in QS Regional ranking
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is ranked among  221-230  best universities in the region in the ranking table for “GC Emerging Europe and Central Asia” region   for 2021 of QS ranking agency, which is 30 points higher than last year.
UNEC, which increased its scores on indicators compared to last year, has risen one place this year and became the second most ranked university in Azerbaijan. UNEC ranks first among specialized Azerbaijani universities.
The best result obtained by UNEC in the rating organization was on the indicator “Employer’s reputation”. UNEC, which achieved the 96th best result among the universities in the region, ranked first among Azerbaijani universities.
According to “Academic Reputation” indicator, UNEC, which advanced 17 places compared to last year, achieved the 136th  best result in the region and the second best result in Azerbaijan.