UNEC-in rektoru: “ Çalışacağıq ki, məzunlarımızın  80 faizi universiteti bitirən kimi işlə təmin olunsun”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Kommersiya və Texnologiya və Dizayn fakultələrinin 1-ci kurs tələbələri ilə görüş keçirib. Rektor universitet sıralarına yeni daxil olan gənclərə ali məktəb haqda məlumat verib. Qeyd edib ki, UNEC-də təhsil 4 dildə aparılır. Universitet eyni zamanda ölkəmizin beynəlxalq keyfiyyət sertifikatına malik olan  və xarici ölkədə filialı olan yeganə ali təhsil müəssisəsidir.
Rektor çıxışında universitetin beynəlxalq əlaqələrinə xüsisi yer ayıraraq, xarici universitetlərlə əməkdaşlığın UNEC-də tədrisin keyfiyyətinə təsirindən danışıb. Bildirib ki, dörd illik təhsil müddətində UNEC tələbələri iki ixtisasa sahib ola biləcəklər.
Ə.Muradov dəyişikliklərin bir məqsədə xidmət etdiyini qeyd edib: “UNEC-də əmək bazarının tələblərinə uyğun kadrların  hazırlaması”. Rektor universitet məzunlarının 80 faizinin universiteti bitirdiyi ildən işlə təmin edilməsinə əmin olduğunu qeyd edib. Bunun üçün Ə.Muradov  tələbələrə yaxşı oxumağı və dərsə davamiyyətlərini artırmağı tövsiyyə edib.
Tələbələr UNEC-də fəaliyyət göstərən İnnovativ Biznes İnkubatoru, ikili diplom proqramları, karyera imkanları barədə suallarını verərək, təkliflərini bildiriblər.

UNEC’s Rector: “We will try that 80 percent of our graduates be provided with work places after the completion of the university”
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov met with the first year undergraduates of the Schools of Commerce and Technology and Design. Rector informed the newly enrolled young people about the higher institution. He noted that teaching at UNEC is provided in 4 languages. At the same time the University is the only higher education institution possessing the international certificate of our country and a branch abroad.
Especially highlighting the international relations of the University in his speech, Rector spoke about the effect of the collaboration with the foreign universities to the quality of education at UNEC. He said UNEC students will be able to get Dual Degree within the fourth years’ period.
A.Muradov noted the changes to be aimed for one reason: “The development of the cadres meeting the requirements of labor market”. Rector expressed the confidence for 80 percent of our alumni to be provided with workplaces beginning from the year of graduation. So he recommended them to study well and attend classes regularly.
Asking questions on the Innovative Business Incubator performing at UNEC, Dual Degree Programs and career opportunities students expressed their suggestions.