UNEC-in rektoru: “ Çalışacağıq ki, məzunlarımızın  80 faizi universiteti bitirən kimi işlə təmin olunsun”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Kommersiya və Texnologiya və Dizayn fakultələrinin 1-ci kurs tələbələri ilə görüş keçirib. Rektor universitet sıralarına yeni daxil olan gənclərə ali məktəb haqda məlumat verib. Qeyd edib ki, UNEC-də təhsil 4 dildə aparılır. Universitet eyni zamanda ölkəmizin beynəlxalq keyfiyyət sertifikatına malik olan  və xarici ölkədə filialı olan yeganə ali təhsil müəssisəsidir.
Rektor çıxışında universitetin beynəlxalq əlaqələrinə xüsisi yer ayıraraq, xarici universitetlərlə əməkdaşlığın UNEC-də tədrisin keyfiyyətinə təsirindən danışıb. Bildirib ki, dörd illik təhsil müddətində UNEC tələbələri iki ixtisasa sahib ola biləcəklər.
Ə.Muradov dəyişikliklərin bir məqsədə xidmət etdiyini qeyd edib: “UNEC-də əmək bazarının tələblərinə uyğun kadrların  hazırlaması”. Rektor universitet məzunlarının 80 faizinin universiteti bitirdiyi ildən işlə təmin edilməsinə əmin olduğunu qeyd edib. Bunun üçün Ə.Muradov  tələbələrə yaxşı oxumağı və dərsə davamiyyətlərini artırmağı tövsiyyə edib.
Tələbələr UNEC-də fəaliyyət göstərən İnnovativ Biznes İnkubatoru, ikili diplom proqramları, karyera imkanları barədə suallarını verərək, təkliflərini bildiriblər.

Ректор UNEC: «Постараемся, чтобы 80% наших выпускников сразу после окончания были обеспечены работой»
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалят Мурадов провел встречу со студентами 1-го курса факультетов «Коммерция» и «Технология и дизайн». Ректор рассказал студентам, вновь пополнившим  ряды студентов нашего университета, о нашем высшем учебном заведении.  Он отметил, образование в университете на 4-х языках. Также, университет является единственным в нашей стране высшим учебным заведением, который обладает международным сертификатом качества, и имеет филиал за рубежом.
В своем выступлении ректор, отведя особое место международным связям университета, рассказал о влиянии сотрудничества с зарубежными университетами на качество образования в UNEC. Он отметил, что в течение четырехлетнего  обучения в университете, студенты UNEC овладеют двумя специальностями.
А.Мурадов подчеркнул, что перемены в университете служат одной цели: подготовке в UNEC кадров, соответствующих требованиям рынка труда. Ректор заявил о своей уверенности в том,  что 80%  выпускников будут обеспечены работой в год окончания университета. Для этого А.Мурадов напутствовал студентов на хорошую учебу и повышение успеваемости.
Студенты задали вопросы об Инновационном бизнес инкубаторе, программах двойного диплома, карьерных возможностях UNEC, и озвучили свои предложения.