UNEC rektoru qış imtahan sessiyası ilə bağlı müraciətləri dinləyib
“Bilik şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməlidir” devizi altında keçirilən ilk “Açıq qapı”da UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov ictimaiyyət nümayəndələrinin, tələbə və valideynlərin imtahan prosesində qarşılaşdıqları problemləri dinləyib.
Rektor daxil olan təklif və iradların operativ araşdırılaraq tədbir görülməsi ilə bağlı məsul şəxslərə müvafiq göstərişlər verib. Bir sıra məsələlər yerindəcə həll edilib. Qış imtahan sessiyasının ilk “Açıq qapı” günündə 45 nəfərin müraciətinə baxılıb.
UNEC-də qış imtahan sessiyası dövründə hər həftənin şənbə günü rektorun “Açıq qapı” günləri keçiriləcək. Bundan başqa, imtahanlarda obyektivliyin və şəffaflığın qorunması məqsədilə bütün tədris binalarında qərargahlar yaradılıb.

UNEC Rector has heard appeals related to winter exam session
The “Open Door” day has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on January 9. Students and parents and public representatives has delivered the information about the problems they faces during the exams to UNEC Rector, Professor Adalat Muradov on the first “Open Door” day held under the motto “Knowledge should be evaluated transparently and objective.
Rector has given appropriate instructions to the persons in charge to examine received proposals and complaints and take operative measures. A number of reported issues have been resolved in place.
45 people’s appeals have been considered on the first “Open Door” day.
Next “Open Door” days of the UNEC’s winter exam session are to be held on January 16, 23 and 30.
To protect objectivity and transparency throughout the session headquarters are established at entire UNEC. “Hot Line” service (146-1-3) also investigates claims promptly.