UNEC rektoru tələbələrin müraciətlərini dinləyib
Yanvar ayının 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı”da universitetin rektoru,  professor  Ədalət Muradov tələbələrlə və valideynlərlə görüşüb. Rektora edilən müraciətlər əsasən qış imtahan sessiyası ilə bağlı olub. İmtahan nəticələrindən güzəştin edilməsi rektora daha çox verilən suallardan olub. Əksər magistrantlar nəticələrdən narazı qaldıqlarını bildirərək, imtahan cavablarınını yenidən yoxlanılmasının təşkil edilməsini rektordan xahiş ediblər. İntizam qaydalarını pozaraq imtahandan uzaqlaşdırılan bəzi tələbələr isə rektordan onlara əlavə şansın verilməsini xahiş ediblər.
“Açıq qapı”da təhsil haqlarınının ödənilməsində möhlət hüququnun əldə edilməsi ilə bağlı müraciətlər də daxil olub.
Tələbə və valideynləri dinləyən Ə.Muradov müraciətlərin araşdırılaraq obyektiv qərar qəbul ediləcəyini bildirib. Rektor tədbir görülməsi üçün məsul şəxslərə göstərişlərini verib.

Ректор UNEC выслушал обращения студентов
23 января в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) проведен очередной день  «Открытых дверей».
В день «Открытых дверей» ректор университета, профессор Адалят Мурадов встретился со студентами и родителями. Обращения к ректору в основном были связаны с зимней экзаменационной сессией. Наиболее распространенный вопрос, по которому обращались к ректору, был связан с уступками по результатам экзаменов. Большинство магистрантов, недовольных результатами, обратились к ректору о повторной организации проверки экзаменационных ответов. Некоторые студенты, нарушившие правила экзаменов, обратились к ректору с просьбой предоставления им дополнительной возможности.
В день «Открытых дверей» поступили также обращения по поводу предоставления отсрочки во внесении оплаты за обучение.
Выслушав студентов и преподавателей, А.Мурадов отметил о принятии объективных решений при рассмотрении обращений. Для принятия мер ректор дал указания ответственным лицам.