UNEC rektorundan “Gənclər Günü” təbriki
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov “Gənclər Günü” münasibətilə rəsmi Facebook səhifəsində universitetin gənc müəlllim, əməkdaş və tələbələrini təbrik edib:
UNEC-in gənc müəllimləri, əməkdaşları və tələbələri!
Hər birinizi “Gənclər Günü” münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm. Sizə uğur dolu gələcək və sağlam həyat tərzi arzulayıram.
Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan gənclər siyasəti ölkənin ən dəyərli sərvəti sayılan Sizlərə göstərilən böyük diqqət və qayğının bariz nümunəsidir. Ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla həyata keçirilən bu siyasətin nəticəsi olaraq gənclərimiz dövlətçiliyə bağlı, milli düşüncəyə malik intellektual, yüksək dünyagörüşlü şəxsiyyət kimi formalaşmaqdadır.
Siz gənclər bizim yalnız gələcəyimiz deyil, həm də bu günümüzsünüz. Əminəm ki, gənclərimiz xalqımıza, şanlı tariximizə, milli dəyərlərimizə sadiq qalacaq, Vətənimiz Azərbaycan adına bir çox qürurverici uğurlara imza atacaqdır.
Həyatınızın hər bir səhifəsində sevinc dolu anların bol olması diləyilə, bir daha Sizi Gənclər günü münasibətilə təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram.

Поздравления ректора UNEC с «Днем молодежи»
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов по случаю «Дня молодежи» с официальной страницы «Фейсбук» поздравил молодых преподавателей, сотрудников и студентов университета:
Молодые преподаватели, сотрудники и студенты UNEC!
Сердечно поздравляю всех вас по случаю «Дня Молодежи». Желаю вам успехов в будущем и здорового образа жизни.
Считающаяся достоянием страны молодежная политика, основа которой была заложена общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, является наглядным свидетельством оказываемой вам внимания и заботы.  Как результат успешно осуществляемой Президентом страны господином Ильхамом Алиевым политики наша молодежь формируется  как  личность с высоким интеллектуальным потенциалом и мировоззрением, связанная с государственностью, национальным сознанием.
Вы, молодежь, не только наше будущее, но и сегодняшний день.  Я уверен, что наша молодежь останется верна народу, славной истории, национальным ценностям. Наша Родина добьется больших успехов, которые принесут гордость Азербайджану.
Желая благополучия и полной радости на каждой странице вашей жизни, еще раз поздравляю Вас с Днем молодежи и передаю вам свои самые добрые пожелания.