UNEC rektorundan “Gənclər Günü” təbriki
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov “Gənclər Günü” münasibətilə rəsmi Facebook səhifəsində universitetin gənc müəlllim, əməkdaş və tələbələrini təbrik edib:
UNEC-in gənc müəllimləri, əməkdaşları və tələbələri!
Hər birinizi “Gənclər Günü” münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm. Sizə uğur dolu gələcək və sağlam həyat tərzi arzulayıram.
Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan gənclər siyasəti ölkənin ən dəyərli sərvəti sayılan Sizlərə göstərilən böyük diqqət və qayğının bariz nümunəsidir. Ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla həyata keçirilən bu siyasətin nəticəsi olaraq gənclərimiz dövlətçiliyə bağlı, milli düşüncəyə malik intellektual, yüksək dünyagörüşlü şəxsiyyət kimi formalaşmaqdadır.
Siz gənclər bizim yalnız gələcəyimiz deyil, həm də bu günümüzsünüz. Əminəm ki, gənclərimiz xalqımıza, şanlı tariximizə, milli dəyərlərimizə sadiq qalacaq, Vətənimiz Azərbaycan adına bir çox qürurverici uğurlara imza atacaqdır.
Həyatınızın hər bir səhifəsində sevinc dolu anların bol olması diləyilə, bir daha Sizi Gənclər günü münasibətilə təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram.

UNEC Rector’s Congratulation on “Youth Day”
UNEC Rector, Professor Adalat Muradov congratulated young teachers, employees of the university and students on the occasion of the “Youth Day” through the official Facebook profile:
Young teachers, employees of UNEC and students!
I sincerely congratulate each of you on the “Youth Day”; wish you future achievements and a healthy lifestyle.
Youth policy founded by the National Leader Heydar Aliyev is a vivid example of great care and attention rendered to one of the most valuable wealth of the country- to you. As a result of successful implementation of this policy by the President Ilham Aliyev, our youth is being formed as national-minded intellectuals with high outlook.
Young people are not only our future, but also today. I believe, that our youth will be devoted to our people, glorious history, national values and achieve many success on behalf of our country.
With desire of plenty of joyful moments on every page of your life, once again I congratulate you on the occasion of “Youth Day” and extend my best wishes.