UNEC Avropa İqtisadiyyatı Tədqiqat Mərkəzi tərəfindən“Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik İli” çərçivəsində “Baku COP29”ahəsr olunan tədbirlərə start verilib.
İlk beynəlxalq seminar “Enerji, biznes səmərəliliyi və ətraf mühitin CO2 ilə çirkləndirilməsinə yeni yanaşmalar” mövzusunda olub. UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin İşinin Əlaqələndirilməsi və Təşkili Şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə UNEC tədqiqat mərkəzlərinin üzvləri ilə yanaşı, xaricdə fəaliyyət göstərən tədqiqatçılar, ekspertlər də iştirak ediblər.
Tədbirin moderatoru, UNEC Avropa İqtisadiyyatı Tədqiqat Mərkəzinin rəhbəri prof. Elxan Sadik-Zada “BAKI COP29” mövzusunda Mərkəz tərəfindən həyata keçiriləcək tədbirlər barədə ümumi məlumat verdikdən sonra ilk tədbirin məruzəçisi, mərkəzin tədqiqatçısı, İtaliyanın Naples Parthenope Universitetinin İqtisadi İnkişaf və Sosial Dəyişikliklər Mərkəzinin prezidenti, Böyük Britanyanın Greenwich Universitetinin Təbii ehtiyatlar İnstitutunun tədqiqatçısı, Çinin Wenzhou-Kean Universitetinin professoru Andrea Gattonu iştirakçılara təqdim edib.
Sonra prof. Andrea Gatto “Enerji, biznes səmərəliliyi və ətraf mühitin CO2 ilə çirkləndirilməsinə yeni yanaşmalar” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edib. Məruzəçi mövzu ilə bağlı analiz edilən ölkələr, datalar, ekonometrik üsullar barədə ətraflı məlumat verib.
Tədbir UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin İşinin Əlaqələndirilməsi və Təşkili Şöbəsinin rəsmi Facebook səhifəsindən canlı yayımlanıb.

03 JULY 2024 | VIEWS:
UNEC  Research Center for European Economy has started the events dedicated to “Baku COP29” within the “Year of Solidarity for a Green World”.
The first international seminar was on “Energy, business efficiency and new approaches to CO2 pollution”.In addition to the members of the UNEC research centres, researchers and experts working abroad also participated in the event, which was jointly organized by the Department of Coordination and Organization of the Work of UNEC Research Centers.
The event’s moderator, the head of the UNEC Research Center for European Economy Prof. Elkhan Sadik-Zada, after giving general information about the activities to be carried out by the Center on the topic of “BAKI COP29”, introduced Andrea Gatto, the speaker of the first event, researcher of the centre, president of the Center for Economic Development and Social Changes of the University of Naples Parthenope, Italy, researcher of the Institute of Natural Resources of the University of Greenwich, Great Britain, professor of the Wenzhou-Kean University of China, to the participants.
Then prof. Andrea Gatto thoroughly reported “Energy, business efficiency and new approaches to CO2 pollution”. The speaker gave detailed information about the analyzed countries, data, and econometric methods.
The seminar continued with discussions.
The event was broadcast live on the official Facebook page of the Department of Coordination and Organization of the Work of UNEC Research Centers.