UNEC tələbələri 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Gününü qeyd edib
Martın 7-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr edilən tədbir keçirilib.
Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkil etdiyi tədbirdə fakültə dekanı Mənsur Bərxudarov bildirib ki, Azərbaycan qadını tarixin bütün dövrlərində yüksək mənəvi-əxlaqi xüsusiyyətləri öz xarakterində birləşdirib. Qədim köklərə söykənən milli ailə dəyərlərinin daşıyıcısı olan Azərbaycan qadını həm də cəmiyyətin gələcəyi üçün sağlam nəsil yetişdirən bir ana olaraq həmişə dərin hörmət və ehtirama layiq olub.
“British Council”in nümayəndəsi Maykl Grouill Azərbaycanın ictimai-siyasi həyatında, ölkənin tərəqqisi proseslərində qadınların fəal iştirak etdiyini bildirib.
Tələbələr dünyanın tanınmış iqtisadçı qadınlarının nailiyyətlərindən Azərbaycan, ingilis, fransız, alman, ispan və rus dillərində söz açıblar.

07 MARCH 2016 | VIEWS:
Event dedicated to the International Women’s Day has been held by the School of International Economic Relations of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on March 7.
The Faculty Dean Mansur Barkhudarov said that Azerbaijan woman has combined the high moral and ethical characteristics in her nature in all periods of time during the event held by the Trade Union Committee. Azerbaijan woman, a bearer of the national family roots based on ancient roots, has also been a Mother worthy of deep respect who is raising a healthy generation for the future of society.
The representative of the British Council Michael Growly noted that women take active part in the development of Azerbaijan’s socio-political life.
Students have made speeches in English, French, German, Spanish and Russian on the world’s economist women’s achievements.