UNEC tələbələri 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Gününü qeyd edib
Martın 7-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr edilən tədbir keçirilib.
Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkil etdiyi tədbirdə fakültə dekanı Mənsur Bərxudarov bildirib ki, Azərbaycan qadını tarixin bütün dövrlərində yüksək mənəvi-əxlaqi xüsusiyyətləri öz xarakterində birləşdirib. Qədim köklərə söykənən milli ailə dəyərlərinin daşıyıcısı olan Azərbaycan qadını həm də cəmiyyətin gələcəyi üçün sağlam nəsil yetişdirən bir ana olaraq həmişə dərin hörmət və ehtirama layiq olub.
“British Council”in nümayəndəsi Maykl Grouill Azərbaycanın ictimai-siyasi həyatında, ölkənin tərəqqisi proseslərində qadınların fəal iştirak etdiyini bildirib.
Tələbələr dünyanın tanınmış iqtisadçı qadınlarının nailiyyətlərindən Azərbaycan, ingilis, fransız, alman, ispan və rus dillərində söz açıblar.

Студенты UNEC отметили Международный женский день 8 Марта
7 марта на факультете Международные экономические отношения Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялось мероприятие, посвященное Международному женскому дню 8 Марта.
На мероприятии, организованным Профсоюзным комитетом, выступил декан факультета Мансур Бархударов, который отметил, что азербайджанская женщина на всех этапах истории воплощала в своем характере морально-нравственные черты. Носительница опирающихся на исторические корни национальных семейных ценностей азербайджанская женщина, также являясь матерью, растущей для будущего здоровое поколение, всегда заслуживала глубокого уважения и почета.
Представитель “British Council” Майкл Гроуилл отметил об активном участии женщин в общественно-политической жизни страны, в процессах прогрессивного развития страны.
Студенты на азербайджанском, английском, французском, немецком, испанском и русском языках рассказали о достижениях  известных в мире женщин-экономистов.