UNEC tələbələri AVCİYA-nın petisiya layihəsinə qoşulub
Aprelin19-da Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) Barak Obama administrasiyasına ünvanlanan Dağlıq Qarabağa dair “Ədalətin bərqərar olunması və böyük fəlakətin qarşısının alınması naminə” petisiya çərçivəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri ilə görüş keçirilib.
Universitetin prorektoru, iqtisad elmləri namizədi Şaiq Əsgərov petisiya haqqında tələbələrə məlumat verib, layihənin Azərbaycan üçün əhəmiyyətindən danışıb.
AVCİYA-nın nümayəndəsi Məhərrəm Zülfüqarlı qeyd edib ki, Obama administrasiyasına ünvanlanan petisiya çərçivəsində 142 min səs toplanıb: “Səsvermədə UNEC tələbələrini fəal olmağa çağırırıq. Sizin hər bir səsiniz Azərbaycanın haqq səsini dünya ictimaiyyətinə çatdırır, bizim problemlərimizə diqqət çəkir. Səsvermə davam edir və inanıram ki, bütün Azərbaycan gəncliyi fəal olacaq”.
M.Zülfüqarlı əlavə edib ki, səsvermədə 13 yaşdan yuxarı hər kəs iştirak edə bilər. Müraciətə qoşulanlar Obama administrasiyasını AŞPA-nın 2085 saylı qətnaməsini dəstəkləməyə, Ermənistanın işğal etdiyi Azərbaycan torpaqlarının azad edilməsinə, bölgədə humanitar fəlakətin qarşısının alınmasına yardım göstərməyə çağırırlar. Səsvermə mayın 6-dək davam edəcək. Ağ Evin saytında açılmış petisiyaya qoşulmaq üçün aşağıdakı linkə daxil olmaq lazımdır:

18 APRIL 2016 | VIEWS:
Meeting with the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been held within the petition “ESTABLISH JUSTICE AND PREVENT A GREAT CATASTROPHE” on Nagorno-Karabagh addressed to Barak Obama Administration by the Association of Civil Society Development in Azerbaijan (ACSDA) on April 19.
Vice-rector of the University, Dr of Economy Shaig Asgerov has provided the students with the information about the petition and spoken about the necessity of the Project for Azerbaijan. The ACSDA’s representative Maharram Zulfugarli said that 142 thousand of signatures have been gathered within the petition addressed to the Obama Administration: “We urge the students of Azerbaijan State University of Economics to be active in voting. Your every voice deliver Azerbaijan’s fair voice to the world community and draws attention to our problems. Voting is underway and I believe that all the Azerbaijani youth will be active.
M.Zulfugarli added everyone above 13 can participate in voting. The undersigned to join the petition ask the Obama Administration to support PACE Resolution 2085 which stresses the fact of occupation of Nagorno-Karabagh and other territories of Azerbaijan by Armenian state; requests the immediate withdrawal of Armenia’s armed forces from the occupied region; prevent humanitarian catastrophe in the region. Voting is to go on by May 6. To petition in the White House please visit