UNEC tələbələri AVCİYA-nın petisiya layihəsinə qoşulub
Aprelin19-da Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) Barak Obama administrasiyasına ünvanlanan Dağlıq Qarabağa dair “Ədalətin bərqərar olunması və böyük fəlakətin qarşısının alınması naminə” petisiya çərçivəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri ilə görüş keçirilib.
Universitetin prorektoru, iqtisad elmləri namizədi Şaiq Əsgərov petisiya haqqında tələbələrə məlumat verib, layihənin Azərbaycan üçün əhəmiyyətindən danışıb.
AVCİYA-nın nümayəndəsi Məhərrəm Zülfüqarlı qeyd edib ki, Obama administrasiyasına ünvanlanan petisiya çərçivəsində 142 min səs toplanıb: “Səsvermədə UNEC tələbələrini fəal olmağa çağırırıq. Sizin hər bir səsiniz Azərbaycanın haqq səsini dünya ictimaiyyətinə çatdırır, bizim problemlərimizə diqqət çəkir. Səsvermə davam edir və inanıram ki, bütün Azərbaycan gəncliyi fəal olacaq”.
M.Zülfüqarlı əlavə edib ki, səsvermədə 13 yaşdan yuxarı hər kəs iştirak edə bilər. Müraciətə qoşulanlar Obama administrasiyasını AŞPA-nın 2085 saylı qətnaməsini dəstəkləməyə, Ermənistanın işğal etdiyi Azərbaycan torpaqlarının azad edilməsinə, bölgədə humanitar fəlakətin qarşısının alınmasına yardım göstərməyə çağırırlar. Səsvermə mayın 6-dək davam edəcək. Ağ Evin saytında açılmış petisiyaya qoşulmaq üçün aşağıdakı linkə daxil olmaq lazımdır:

Студенты UNEC присоединились к проекту петиции AVCİYA
19 апреля в рамках петиции «Во имя восстановления справедливости и предотвращения большой катастрофы» в отношении Нагорного Карабаха, адресованной администрации Барака Обамы, состоялась встреча Ассоциации помощи развитию гражданского общества в Азербайджане (АПРГОА) со студентами Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Проректор университета, кандидат экономических наук Шаиг Аскеров дал информацию студентам о петиции, подчеркнул о значимости проекта для Азербайджана.
Представитель AVCİYA Магеррам Зульфугарлы отметил, что в рамках адресованной администрации Барака Обамы петиции набралось 142 тыс. голосов: «Призываем студентов Экономического университета быть активными в голосовании. Каждый ваш голос донесет правду Азербайджана до мировой общественности, привлечет внимание к нашим проблемам. Голосование продолжается и я уверен, то вся азербайджанская молодежь проявит активность».
М.Зульфугарлы добавил, то в голосовании может принять участие любой достигший 13 лет. Присоединившиеся к обращению призывают администрацию Обамы оказать помощь в поддержке декларации AŞPA 2085, освобождении оккупированных армянами азербайджанских земель, предотвращении гуманитарной катастрофы в регионе. Голосование будет проходить до 6 мая. Для присоединения к петиции, открытой на сайте Белого дома, необходимо войти в линк.